Lijn 91 Nijmegen Centraal Station - Uden Busstation
Voormalige buslijn 91 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster, Hermes, BBA |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 6 september 1992 t/m 4 januari 2003 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 91 is een voormalige streekbus van Nijmegen naar Uden via Cuijk, Vianen, Haps, Sint Hubert, Mill, Odiliapeel, en Volkel.
Tot 6 september 1992 reed deze lijn van Beuningen naar Uden. Op 6 september 1992 ging een nieuwe dienstregeling in. Enkele streeklijnen of trajecten in de regio Nijmegen gingen over naar het stadsnet. Dit gold ook voor het traject Beuningen - Nijmegen. Het traject Beuningen - Nijmegen werd overgenomen door lijn 11 naar Brakkenstein. Zuidooster bleef het traject Nijmegen - Uden Markt rijden.
Lijn 91 bleef op het traject Nijmegen - Uden in Nijmegen aanvankelijke dezelfde route rijden, door het centrum en via de Heyendaalseweg. Lijn 91 reed t/m Bowlingcentrum gezamenlijk met lijn 1 en lijn 11.
In de dienstregeling '92/'93 reed lijn 91 op maandag t/m vrijdag in een halfuursdienst overdag. De gehele route werd 1x per uur gereden, de andere ritten gingen tot Haps. De eerste twee ritten ritten richting Nijmegen begonnen in Mill, een keer bij de Bosweg, een keer bij Fitland. De laatste rit van Uden reed slechts tot Mill, Fitland. Op zaterdagen reed lijn 91 1x per uur. Om de twee uur werd het hele traject gereden, de andere tijden reed deze tussen Nijmegen en Cuijk. De eerste rit naar Uden vertrok uit Mill. Op zondagen reed lijn 91 1x per 2 uur tussen Nijmegen en Mill, Fitland. Lijn 91 reed nooit in de avonduren. Op enkele tijdstippen reed lijn 91 niet door het centrum van Nijmegen, maar via de Sint Annastraat, waarschijnlijk was dit op marktdagen te Nijmegen en op zondagen.
Deze lijn ging in 1995 over van Zuidooster naar opvolger Hermes. De lijn bleef hier gehandhaafd. Hermes introduceerde vanaf 1 juni 1997 de lijntaxi. Lijn 91 werd gedeeltelijk omgezet in lijntaxi lijn 591. Vanuit Uden reden op maandag t/m vrijdag nog slechts twee doorgaande ritten van lijn 91 van Uden naar Nijmegen. Alle andere ritten van Nijmegen naar Cuijk, Haps of Mill. Op het resterende deel reed de lijntaxi. Met de combinatie 91/591 bleef er een uurdienst Nijmegen - Uden. Voor de doorgaande ritten moest in Mill worden overgestapt. Buiten de vakantieperiodes was er een halfuursdienst tussen Nijmegen en Mill met variërende overstappunten in Cuijk en Haps. Enkele late belbusritten reden alleen tussen Cuijk en Mill. Op zaterdag en zondag reden alle ritten als lijntaxi. Per dienstregeling 2000/2001 werden de lijntaxi's weer opgeheven; een groot aantal ritten reed weer onder het normale lijnnummer 91.
De route via de Heyendaalseweg werd in 2000 vervangen door een route via de Sint Annastraat. In Uden kreeg deze lijn na 1997 het nieuwe busstation als eindpunt, welke de Markt verving als knooppunt.
In 2002 ging de concessie Oost-Brabant van Hermes naar BBA. Lijnen die de concessiegrenzen overschreden bleven aanvankelijk intact en Hermes en BBA werkten samen in de exploitatie van deze lijnen. Op 5 januari 2003 werden deze dan toch geknipt. Lijn 91 werd geknipt in BBA lijn 91 Uden - Cuijk en Hermes lijn 55.
Tussen 28 mei 2000 en 5 januari 2003 reed deze lijn maandag t/m vrijdag overdag tussen Nijmegen en Cuyck 2x/uur, in de ruime spits werd ook tussen Cuyck en Mill 2x/uur gereden. 1x/uur werd er verder gereden naar/van Uden.
Voormalige Route
Situatie t/m 4 januari 2003
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Spoorkuil | ||
Nijmegen, Groenestraat | ||
Nijmegen, Sint Annastraat | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Nijmegen, Tandheelkunde | ||
Nijmegen, Van Peltlaan | ||
Nijmegen, Slotemaker de Bruïneweg | ||
Nijmegen, Mollenhutseweg | ||
Nijmegen, Krekelstraat | ||
Nijmegen, Kamerlingh Onnesstraat | ||
Nijmegen, Weg door Jonkerbos | ||
Nijmegen, Grootstalselaan | ||
Nijmegen, Hatert-Centrum | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg | ||
Nijmegen, Staddijk | ||
Cuijk, Heeswijkse Kampens | ||
Cuijk, Oeiep | ||
Cuijk, Postkantoor | ||
Cuijk, Aleidestraat | ||
Cuijk, Jan van Cuijkstraat | ||
Vianen, Louwerenberg | ||
Haps, Garage Peters | ||
Haps, Asterstraat | ||
Haps, Gemeentehuis | ||
Haps, Sint Hubertseweg | ||
Sint Hubert, Pastoor Jacobsstraat | ||
Sint Hubert, Erica | ||
Mill, Sportpark | ||
Mill, Van Hout | ||
Mill, Schoolstraat | ||
Mill, Hoogveldseweg | ||
Mill, Fitland | ||
Mill, Domeinenstraat | ||
Mill, Vorleweg | ||
Mill, Bosweg | ||
Odiliapeel, Rogstraat | ||
Odiliapeel, Beukenlaan | ||
Odiliapeel, Kerk | ||
Odiliapeel, Koolmeesstraat | ||
Odiliapeel, Rouwweg | ||
Volkel, Kroatenstraat | ||
Volkel, Rudigerstraat | ||
Uden, Liessentstraat | ||
Uden, Volkelseweg | ||
Uden, Losplaats | ||
Uden, Busstation |
Wijzigingen lijn 91 per jaar
2003: Per 5 januari 2003 werd deze lijn geknipt in BBA lijn 91 Uden - Cuijk en Hermes lijn 55.
2002: In de loop van 2002 werd er in Nijmegen via de nieuwe busbaan (Campusbaan) tussen het Centraal Station en de Sint Annastraat gereden. De route via de Stijn Buysstraat kwam zo te vervallen.
2000: Per 28 mei 2000 zijn de lijntaxiritten komen te vervallen. In Nijmegen werd er een nieuwe route via de Annastraat gereden. Op maandag t/m vrijdag zijn er ritten op het traject Cuijk - Mill komen te vervallen.
Voorgaande routes
Voormalige route in Nijmegen, gewijzigd op of voor 25 augustus 2002
Halte | ||
Nijmegen, Station NS | ||
Nijmegen, Stijn Buysstraat | ||
Nijmegen, Doctor Jan Berendsstraat | ||
Nijmegen, Groenestraat | ||
Nijmegen, Sint Annamolen | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis |
Voormalige route in Nijmegen in ieder geval gereden in '92/'93
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Mariënberg | ||
Nijmegen, Bijleveldsingel | ||
Nijmegen, Coehoornstraat | ||
Nijmegen, Archipelstraat | ||
Nijmegen, Professorenwijk | ||
Nijmegen, Bowlingcentrum | ||
Nijmegen, Kapittelweg | ||
Nijmegen, Keizer Karelplein | ||
Nijmegen, Dr. J. Berendsstraat | ||
Nijmegen, Groenestraat | ||
Nijmegen, Sint Annamolen | ||
Nijmegen, Radboudziekenhuis | ||
Nijmegen, Tandheelkundige Kliniek | ||
Nijmegen, Van Peltlaan |
Voormalige route Volkel - Uden in ieder geval in '92/'93
Halte | ||
Odiliapeel, Rouwweg | ||
Volkel, Vliegbasis | ||
Uden, Kortestraat | ||
Uden, Belam | ||
Uden, Sportcentrum | ||
Uden, Veldmolenweg | ||
Uden, Markt/Busstation |