Lijn 116 Hilversum, Station NS - Zonnestraal
Voormalige buslijn 116 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Hilversum |
Materieel | Neoplan N4009, Den Oudsten Alliance B90 |
Periode | 31 mei 1987 t/m 22 mei 1993 |
Voorganger(s) | 4 |
Opvolger(s) | 116 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 116 reed van station Hilversum via het Centrum, Zeeheldenkwartier en Zuiderhof naar het Ziekenhuis Zonnestraal.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Gijsbrecht van Amstelstraat | ||
Hilversum, Kolhornseweg | ||
Hilversum, Begraafplaats Zuiderhof | ||
Hilversum, Algemeen Ziekenhuis Zonnestraal |
Geschiedenis
Op 31 mei 1987 werd de stadsdienst van Hilversum aangepast. De voormalige lijn 4 werd vernummerd naar 116, de route bleef ongewijzigd: van het Station via het Centrum en het Staatsliedenkwartier naar Ziekenhuis Zonnestraal. Ook de dienstregeling bleef vrijwel gehandhaafd en werd 's avonds zelfs uitgebreid naar een volledige halfuursdienst.
Op 31 mei 1992 werd de frequentie in de avonduren en op zondag verlaagd naar 1x/uur vanwege de geringere bezetting. In combinatie met lijn 117 bleef elk half uur een bus rijden tussen station Hilversum en de begraafplaats Zuiderhof.
Op 23 mei 1993 kwam het traject tussen de Zuiderhof en Ziekenhuis Zonnestraal geheel te vervallen vanwege de (zeer) geringe bezetting. Vanaf het Station ging de lijn wel verder rijden naar het Riebeeckkwartier en het Diaconessen Ziekenhuis. De bestaande frequenties bleven vrijwel gehandhaafd. En in combinatie met lijn 114 en 117 werd over het hele traject een frequente dienstregeling geboden.