Lijn 48 Tiel Station - Waardenburg Busstation (1993-1997)
Versie door Fogeltje (overleg | bijdragen) op 4 apr 2021 om 22:46 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{VLijnInfo |lijnnr=48 |route=Tiel - Ophemert - Varik - Heesselt - Opijnen - Neerijnen - Waardenburg |regio=Rivierenland |vervoerder=Zuidooster (1993-1994)<br>[...')
Voormalige buslijn 48 | |
Vervoerder(s) | Zuidooster (1993-1994) Hermes (1995-1997) |
Regio | Rivierenland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1993 t/m 31 mei 1997 |
Voorganger(s) | 48 |
Opvolger(s) | 48 |
Frequenties
| |
Spits | 1x per uur |
Dal | 1x per uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x per uur. |
Zondag | reed niet |
Lijn 48 is een voormalige streekbus van Tiel naar Waardenburg.
- Op werkdagen werd tot ongeveer 19:00 uur gereden.
- Op zaterdag reden vijf ritten per ritten. Tussen de eerste twee ritten en de laatste twee ritten lag 2 uur, de andere drie reden elk uur. Vanuit Tiel vertrok nog een laatste rit tot Varik, Postkantoor.
Route op 6 september 1992
Halte | ||
Tiel, Station N.S. | ||
Tiel, Veemarkt | ||
Tiel, Heiligestraat | ||
Tiel, Rijksscholengemeenschap | ||
Tiel, Jonge Schutskooilaan | ||
Tiel, Dijkmagazijn | ||
Ophemert, Ophemertsedijk | ||
Ophemert, Steenfabriek | ||
Ophemert, Rode Molen | ||
Ophemert, Hermoesestraat | ||
Ophemert, Waalbandijk | ||
Ophemert, Molenstraat | ||
Ophemert, Goossens-Janssenstraat | ||
Ophemert, Vivo | ||
Ophemert, Griedesteeg | ||
Ophemert, Van Beesd | ||
Ophemert, Kloppenhof | ||
Varik, Achterstraat | ||
Varik, Kerkstraat 3 | ||
Varik, Kerkstraat 38 | ||
Varik, Postkantoor | ||
Varik, Toeverstraat | ||
Varik, Walgtsestraat | ||
Varik, Sportterrein | ||
Heesselt, Heesselt | ||
Heesselt, Gerestraat 40 | ||
Heesselt, Kerklaan | ||
Heesselt, Gemeneweg | ||
Heesselt, Van Riemsdijk | ||
Heesselt, Esterwegsestoep | ||
Opijnen, Esterweg | ||
Opijnen, Zandstraat 59 | ||
Opijnen, Nieuwe Stoep | ||
Opijnen, Smid van Empel | ||
Opijnen, Gemeentehuis | ||
Opijnen, Repelsestraat | ||
Neerijnen, De Vor | ||
Neerijnen, School | ||
Neerijnen, PGEM-station | ||
Waardenburg, Busstation |
Geschiedenis
48 reed eerst nog van Waardenburg verder naar Gorinchem via de route van lijn 47. Op 23 mei 1993 werd lijn 48 ingekort tot Tiel - Waardenburg. Op zaterdag vervielen veel ritten. De lijn ging op 1 januari 1995 over naar Hermes. Deze situatie bleef vermoedelijk gehandhaafd tot 1 juni 1997. Op die datum werd deze lijn geheel omgezet in de nieuwe lijntaxi-formule en ging rijden als lijn 548. Hierbij werd de frequentie en de tijden waarbinnen gereden werd verhoogd op maandag t/m zaterdag. Op zondagen bleef de verbinding niet gereden worden.