Lijn 194 Schiphol-Oost Stationsplein - Hoofddorp Spaarne Ziekenhuis
Voormalige buslijn 194 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden (2008-2017) |
Lijnsoort | Streekbus |
Stadsdienst | Hoofddorp |
Formule | |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro, MAN Lion's City TÜ |
Periode | 9 december 2007 t/m 11 december 2010 |
Voorganger(s) | 194 |
Opvolger(s) | 194 |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 194 reed van Schiphol-Oost via Oude Meer, Schiphol-Rijk en Rozenburg naar Hoofddorp.
Dienstregeling
- Het traject tussen Schiphol-Oost en station Hoofddorp werd alleen van maandag t/m vrijdag in de spitsuren bediend. Daarbuiten reed deze lijn alleen binnen Hoofddorp.
Route
Halte | ||
Schiphol-Oost, Stationsplein | ||
Oude Meer, Hangar 9/10 | ||
Oude Meer, Fokker | ||
Oude Meer, Breguetlaan | ||
Schiphol-Rijk, Koolhovenlaan | ||
Schiphol-Rijk, Cessnalaan | ||
Schiphol-Rijk, Douglassingel | ||
Schiphol-Rijk, Bellsingel | ||
Schiphol-Rijk, Tupolevlaan | ||
Schiphol-Rijk, Tupolevlaan/Boeingavenue | ||
Schiphol-Rijk, Boeingavenue | ||
Schiphol-Rijk, Beechavenue | ||
Rozenburg, Aalsmeerderweg | ||
Rozenburg, Van Zanten | ||
Rozenburg, Kruisweg | ||
De Hoek, Kromhout | ||
De Hoek, Rijnlanderweg | ||
Hoofddorp, Siriusdreef | ||
Hoofddorp, Wegalaan | ||
Hoofddorp, Station | ||
Hoofddorp, Nieuweweg | ||
Hoofddorp, Burgemeester Van Stamplein | ||
Hoofddorp, Wallenbergstraat | ||
Hoofddorp, Winkelcentrum Lutulistraat | ||
Hoofddorp, Kelloggstraat | ||
Hoofddorp, Asserweg | ||
Hoofddorp, Zwembad | ||
Hoofddorp, IJweg/Leenderbos | ||
Hoofddorp, IJweg/Altenburg | ||
Hoofddorp, Henri Didonweg | ||
Hoofddorp, Fanny Blankers-Koenlaan | ||
Hoofddorp, Pagode | ||
Hoofddorp, Duinbeek | ||
Hoofddorp, Oosterschelde | ||
Hoofddorp, Floriande eiland 4 | ||
Hoofddorp, Haringvliet | ||
Hoofddorp, Texel | ||
Hoofddorp, Terschelling | ||
Hoofddorp, Schiermonnikoog | ||
Hoofddorp, Rottumeroog | ||
Hoofddorp, Spaarne Ziekenhuis |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Amstelland-Meerlanden werd de route van lijn 194 ingekort tot het traject Hoofddorp - Schiphol-Oost. Doorgaande reizigers naar Amstelveen konden voortaan overstappen op de nieuwe lijnen 186 en 187. Op het overgebleven traject ging de bus nog slechts in de spitsuren 2x/uur in beide richtingen rijden, aan de randen van de spitsuren werd bovendien alleen binnen Hoofddorp gereden. In combinatie met lijn 168 werd binnen Hoofddorp een frequente dienstregeling gereden.
Op 13 december 2009 werden de ritten van lijn 168 geheel geïntegreerd in lijn 194, waarmee de frequentie binnen Hoofddorp gedeeltelijk verhoogd werd naar 4x/uur. De spitsritten van/naar Schiphol-Oost bleven echter wel bestaan. In de route vonden verder geen wijzigingen plaats.
Op 12 december 2010 werden de spitsritten ingekort tot Schiphol-Rijk (Koolhovenlaan), tegelijkertijd werd daar ook een beperking ingevoerd. In de ochtendspits ging nog maar 2x/uur een rit verder rijden naar -Rijk en in de middagspits ging daar 2x/uur een rit beginnen, de ritten in de tegenspitsrichting kwamen te vervallen. Op het traject binnen Hoofddorp vonden in de route en dienstregeling geen wijzigingen plaats.