Lijn 67 Den Haag Centraal Station - Katwijk Rijnsoever
Voormalige buslijn 67 | |
Vervoerder(s) | NZH (... - 1994), ZWN-Groep (1994 - 1999), Connexxion (1999 - ...) |
Regio's | Haaglanden, Bollenstreek en Leiden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten B88 |
Periode | iig. 1995 en 1999 |
Voorganger(s) | 67 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 67 reed van Den Haag via Wassenaar naar Katwijk.
Route
Halte | ||
Den Haag, Centraal Station | ||
Den Haag, Prins Clausplein | ||
Den Haag, Mauvestraat | ||
Den Haag, Boslaan/Mauvestraat | ||
Den Haag, Willem Witsenplein | ||
Wassenaar, Dierenpark | ||
Wassenaar, Van Oldebarnenveltweg | ||
Wassenaar, Van Duivenvoordelaan | ||
Wassenaar, Starrenburglaan | ||
Wassenaar, Rozeveldlaan | ||
Katwijk, Vliegkamp Valkenburg | ||
Katwijk, Wilgenhoek | ||
Katwijk, Molentuinweg | ||
Katwijk, Zanderijpad | ||
Katwijk, Raadhuis | ||
Katwijk, Duinoord | ||
Katwijk, Rijnmond | ||
Katwijk, Dr. Willem Dreesstraat | ||
Katwijk, Rijnsoever |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 1 november 1994 fuseerden Centraal Nederland en de VAD tot het nieuwe Midnet. Hierbij werd het vervoer in Amstelland-Meerlanden overgenomen door de NZH en kreeg het nieuwe ontstane ZWN-Groep de Bollenstreek en het vervoer rond Leiden toebedeeld. Op 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit. Deze lijn bleef verder ongewijzigd rijden.
Op 2 juni 1996 vervielen de haltes Den Deyl en Kerkehout in Wassenaar. Nieuwe halte in dit deel van Wassenaar werd Dierenpark, wat in Kerkehout nog de enige halte was voor de busreizigers. De eerste rit rond 06:30 ging vanwege de geringere bezetting vanaf die datum rijden onder het lijnnummer 90, die rond dat tijdstip ook een rit heeft.
Op 1 juni 1997 werd de route vanaf de Rijnsoever doorgetrokken naar Noordwijk, bij het Rederijkersplein in laatstgenoemde plaats werd een nieuw eindpunt gecreëerd. In de rest van de route en in de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats; de lijn bleef 2x/uur in de drukste spitsrichting rijden.
Op 30 mei 1999 ging de ZWN op in het nieuw ontstane Connexxion, tezamen met NZH, Oostnet en Midnet. Op die datum kwam het traject tussen Katwijk en Noordwijk (weer) te vervallen vanwege de grotendeels dubbele route met lijn 95. Op het overgebleven traject bleef de route en dienstregeling nog steeds ongewijzigd 2x/uur.