Lijn 21a Hasselt Station - Landen Station
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 21a in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zaterdagavond | 1x/uur (tot 21:00) |
Zondag | 1x/2 uur |
Zondagavond | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 21a rijdt van Hasselt via Sint-Lambrechts-Herk, Alken, Kozen, Kortenbos, Melveren, Schurhoven, Sint-Truiden, Halmaal, Velm en Attenhoven naar Landen.
Dienstregeling
- De gehele week wordt alternerend via Alken Kluisstraat of Kozen Kerk gereden.
- In de spitsuren rijden extra ritten tussen Sint-Truiden en Landen.
- De routevarianten via Alken Station en Landen Bronplein worden slechts door enkele ritten doordeweeks buiten de vakanties bediend.
Route
Halte | ||
Hasselt, Station | ||
Hasselt, Diesterpoort | ||
Hasselt, Leopoldplein | ||
Runkst, Vooruitzichtlaan | ||
Runkst, Pater Adonsstraat | ||
Runkst, Kerkhof | ||
Runkst, Weg naar Ter Hilst | ||
Sint-Lambrechts-Herk, Oude Truierbaan | ||
Sint-Lambrechts-Herk, Kruispunt | ||
Sint-Lambrechts-Herk, Kerk | ||
Alken, Kapelleke | ||
Alken, Zwarte Winning | ||
Alken, Kruispunt | ||
Alken, Station | ||
Alken, Stationsstraat | ||
Alken, Kerk | ||
Alken, Doktoorstraat | ||
Alken, Diergaertstraat | ||
Alken, Laagsimsestraat | ||
Alken, Thoonenstraat | ||
Alken, Sint-Joriskerk | ||
Alken, Weg naar Sint-Joris | ||
Alken, Lokerstraat | ||
Alken, Weg op Stevoort | ||
Alken, Sint-Jorisstraat | ||
Alken, Hulzenstraat | ||
Alken, Weg op Kozen | ||
Alken, Wolfstraat | ||
Alken, Kluisstraat | ||
Kozen, Heiligenborn | ||
Kozen, Breestraat | ||
Kozen, Kerk | ||
Kozen, Bergstraat 1 | ||
Kozen, Bergstraat 2 | ||
Kortenbos, Basiliekstraat | ||
Kortenbos, Basiliek | ||
Kortenbos, Kortenbosstraat | ||
Kortenbos, Hasseltsesteenweg | ||
Melveren, Senselberg | ||
Melveren, Overbrugging | ||
Melveren, Overweg | ||
Melveren, Kruispunt | ||
Melveren, Terbiest | ||
Schurhoven, Rusthuis | ||
Schurhoven, Kerk | ||
Sint-Truiden, Tichelrijstraat | ||
Sint-Truiden, Kattenstraat | ||
Sint-Truiden, Europaplein | ||
Sint-Truiden, Naamsepoort | ||
Sint-Truiden, Zwembad | ||
Sint-Truiden, Leopold II-straat | ||
Sint-Truiden, Station | ||
Sint-Truiden, Ziekeren | ||
Sint-Truiden, Tramstraat | ||
Sint-Truiden, Halmaalweg | ||
Sint-Truiden, Sint-Petrusstraat | ||
Halmaal, Kerk | ||
Halmaal, Maasrodestraat | ||
Halmaal, Velmerlaan | ||
Velm, Romeinseweg | ||
Velm, Nijssenstraat | ||
Velm, Uilstraat | ||
Velm, Centrum | ||
Velm, Davidstraat | ||
Velm, Weg naar Attenhoven | ||
Velm, Overweg | ||
Attenhoven, Hey | ||
Attenhoven, Kruispunt | ||
Attenhoven, Kaasstraat | ||
Attenhoven, Attenhovenstraat | ||
Landen, Hertog van Brabantlaan | ||
Landen, Maartstraat | ||
Landen, Bronplein | ||
Landen, Stadhuis | ||
Landen, Station |
Geschiedenis
- Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan. In 1958 reed de NMBS al een lijn 21a tussen Hasselt en Landen. In 1977 werd deze lijn overgenomen door de NMVB. Bij de opsplitsing van de NMVB in 1991 ging de lijn over naar de De Lijn.
- Op 14 december 2014 kwam de routevariant naar de Hotelschool Melveren te vervallen.
Halte | ||
Melveren, Hotelschool | ||
Melveren, Boudewijnlaan | ||
Melveren, Meigaar | ||
Schurhoven, Rusthuis |