Lijn 59 Emmen Station - Groningen Grote Markt
Voormalige buslijn 59 | |
Vervoerder(s) | DVM (... - 1991), DVM/NWH (1992 - 1994), GADO (... - 1994) |
Regio's | Zuidoost-Drenthe, Noord-Drenthe, West-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1987 t/m 28 mei 1994 |
Voorganger(s) | 50, 59 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 59 reed van Emmen via Klijndijk, Odoorn, Exloo, Ees, Borger, Drouwen, Gasselte, Gieten, Eext, Annen, Schuilingsoord, Zuidlaren, Noordlaren, Glimmen, Harenermolen en Haren naar Groningen.
Dienstregeling
- De eerste twee ritten naar Emmen begonnen in Gieten
- In de ochtendspits en de middaguren reden er extra ritten in beide richtingen
Route
Halte Niet alle haltes worden vermeld
| ||
Emmen, Station | ||
Emmen, Centrum | ||
Klijndijk, Hoofdweg/Melkweg | ||
Odoorn, Hotel Oringermarke | ||
Exloo, Gemeentehuis | ||
Ees, Café Sinninghe | ||
Borger, Gemeentehuis | ||
Drouwen, Wachthuisje | ||
Gasselte, Esweg/Wachthuisje | ||
Gieten, De Brink | ||
Eexterhalte, Schoapvolte | ||
Eext, Postkantoor | ||
Annen, Markeweg | ||
Annen, Hunebed | ||
Schuilingsoord, Entinge | ||
Schuilingsoord, Dorpshuis De Schoel | ||
Zuidlaren, De Hilde | ||
Zuidlaren, Havezathelaan | ||
Zuidlaren, Infanterielaan | ||
Zuidlaren, Emmalaan | ||
Zuidlaren, Brink | ||
Midlaren, Wachthuisje | ||
Noordlaren, Kerkstraat/Molen | ||
Blankeweer, Wachthuisje | ||
Glimmen, Garage Deen | ||
Haren, Meerweg | ||
Haren, Sportpark Esserberg | ||
Groningen, Esserweg | ||
Groningen, Quintuslaan | ||
Groningen, Hilghepad | ||
Groningen, Van Ketwich Verschuurlaan | ||
Groningen, Helpman | ||
Groningen, Thomsonstraat | ||
Groningen, Weg der Verenigde Naties | ||
Groningen, Vechtstraat | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Gedempte Zuiderdiep | ||
Groningen, Oosterstraat | ||
Groningen, Gelkingestraat | ||
Groningen, Grote Markt |
Geschiedenis
Deze route van lijn 59 is ontstaan in de GADO Dienstregeling 1987/1988. Voorheen werd er alleen gereden tussen Groningen en Gieten.
Op 2 juni 1991 werden in de brede spitsuren extra ritten aan de dienstregeling toegevoegd op de deeltrajecten Gieten - Emmen v.v. en Groningen - Annen v.v., zodat in de brede spitsuren meestal elk half uur werd gereden op genoemde trajecten.