Lijn 760 Antwerpen, Rooseveltplaats - Kaai 750
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 30 juni 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 760 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Antwerpen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Antwerpen |
Materieel | Irisbus Crossway |
Periode | ... t/m 7 december 2019 |
Opvolger(s) | 1, 760 |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Dal | 1x/dag (ri. Haven) |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 760 reed van Antwerpen Rooseveltplaats via Antwerpen Luchtbal en het Goederenstation naar het Delwaidedok.
Dienstregeling
- Tijdens de ochtendspits werd naar de Antwerpse Haven gereden en tijdens de middagspits naar de Rooseveltplaats.
- Rond 13:00 uur reed een extra rit richting de Haven.
- De frequenties en eindbestemmingen verschilden nogal.
Richting Antwerpen Haven
- De 1e rit reed naar Du Pont de Nemours en niet via Kaai 506.
- De 2e rit reed via Kaai 506 tot de Nieuwe Westweg.
- De 3e rit reed het hele traject, maar niet via Kaai 506.
- De 4e rit reed tot Kaai 506.
- De dalrit reed tot het NMBS Goederenstation.
Richting Rooseveltplaats
- De 1e en 3e rit begonnen bij het NMBS Goederenstation.
- De 2e en 4e rit beginnen bij Ahlers.
- De 5e rit reed via Kaai 506 het hele traject.
- De 6e rit begon bij de Steenweg op Stabroek en reed niet via Kaai 506.
Route
Halte | ||
Antwerpen, Rooseveltplaats | ||
Antwerpen, Sint-Jansplein | ||
Antwerpen, Noorderplaats | ||
Antwerpen, IJzerlaan | ||
Antwerpen, Noorderbrug | ||
Antwerpen, Straatsburgdok | ||
Antwerpen, Groenendaallaan | ||
Antwerpen, Kinepolis | ||
Antwerpen, Luchtbal Kerk | ||
Antwerpen, Dublin | ||
Antwerpen, P+R Luchtbal | ||
70px | Antwerpen, Hamburgstraat | |
Antwerpen, Ahlers | ||
Antwerpen, Kaai 200 | ||
Antwerpen, 6e Havendok | ||
Antwerpen, Treurenborg | ||
Antwerpen, Pays | ||
Antwerpen, Goederenstation NMBS | ||
Antwerpen, Bellestraat | ||
Antwerpen, Kaai 506 | ||
Antwerpen, Bellestraat | ||
Antwerpen, Du Pont de Nemours | ||
Antwerpen, Kaai 526 | ||
Antwerpen, Kaai 602 | ||
Antwerpen, DCD | ||
Antwerpen, Steenweg op Stabroek | ||
Antwerpen, Nieuwe Westweg | ||
Antwerpen, Kaai 736 | ||
Antwerpen, Kaai 750 |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 2006 reden in de ochtendspits vijf ritten richting het Havengebied en één rit richting Rooseveltplaats: twee naar General Motors, één naar Steenweg op Stabroek, één naar Kaai 506 en één naar Kaai 750. Aan het begin van de middag reed één retourrit Rooseveltplaats - General Motors. In de middagspits reden vijf ritten richting Rooseveltplaats: twee vanaf Ahlers, één vanaf General Motors, één vanaf Steenweg op Stabroek en één vanaf kaai 750. Uitsluitend op maandag-, dinsdag-, donderdag en vrijdagavond reed één retourrit Rooseveltplaats - General Motors.
Op 3 februari 2014 werd de eerste rit vanaf de Rooseveltplaats doorgetrokken van station Antwerpen-Haven naar Dupont de Nemours.
Op een onbekend moment werden de ritten die beginnen/eindigen bij General Motors ingekort tot het NMBS Goederenstation.
Op 8 december 2019 werd de nieuwe noord-zuidtramlijn in Antwerpen in gebruik genomen tussen P+R Luchtbal en Antwerpen-Zuid. Vanwege de parallelle route werd deze buslijn na P+R Luchtbal afgeleid naar station Antwerpen-Noorderdokken. Doorgaande reizigers naar de bushaltes op de Noorderlaan en de Rooseveltplaats kunnen overstappen op de tram en bij het treinstation werd aansluiting geboden op de treinen van/naar Antwerpen Centraal en verder.