Lijn 7 Münster, Hauptbahnhof - Kriegerweg
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 7 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Stadtwerke Münster, RVM, DB BAHN Westfalenbus |
Verkeersverbond | WT |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Münster |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City |
Rijdt sinds | 10 oktober 2016 |
Voorganger(s) | 7 |
Frequenties
| |
Spits | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond (werkdagen) | 3x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 3x/uur |
Zaterdagavond | 3x/uur (tot 21:00) |
Zondag | 1-2x/uur |
Zondagavond | 2x/uur (tot 21:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 7 rijdt van Hauptbahnhof via Inselbogen naar Kappenberger Damm.
Dienstregeling
- Deze lijn is volledig geïntegreerd met de lijnen R41, R72 en R73 die wordt geëxploiteerd door de RVM en DB BAHN Westfalenbus.
- In de ochtendspits wordt 3x/uur van en naar Ottmarsbocholt als lijn R41. De rest van de dag (ook zaterdag) wordt slechts 1x/uur gereden op dit traject met uitzondering van enkele extra ritten in de middagspits. Verder rijden er in de spitsuren enkele ritten van en naar Alexianer Werkstätten.
- Met uitzondering van enkele ritten in de avonduren, op zaterdag na 13:00 uur en op zondag zijn alle ritten te Münster Hauptbahnhof gekoppeld aan de lijnen R72 en R73 die rijden naar Nienberge en Altenberge.
- Op zondag wordt na 12:00 uur de frequentie verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.
- Op zondag wordt het traject tussen de Kriegerstraße en Alexianer Werkstätten 1x/2 uur bediend. Te Alexianer Campus bestaat dan aansluiting op de belbus van en naar Ottmarsbocholt.
Route
Halte | ||
Münster, Hauptbahnhof (geïntegreerd in lijnen R72 en R73) | ||
Münster, Ludgeriplatz | ||
Münster, Sankt Antonius Kirche | ||
Münster, Geiststraße | ||
Münster, Kolde Ring/LVM | ||
Münster, DZ HYP/IHK | ||
Münster, Inselbogen/Sparkassenzentrale | ||
Münster, Oberschlesier Straße | ||
Münster, Siebenbürgenweg | ||
Münster, Düesbergpark | ||
Münster, Brunnenweg | ||
Münster, Werneweg | ||
Münster, Kriegerweg (geïntegreerd in lijn R41) | ||
Münster, Getterbach | ||
Münster, Holtschulte | ||
Münster, Wiedau | ||
Münster, Hansa Business Park | ||
Münster, Kannenweg | ||
Münster, Alexianer Campus | ||
Münster, Alexianer Werkstätten |
Geschiedenis
Op 10 oktober 2016 werd de gehele stadsdienst van Münster opnieuw opgezet. Lijn 7 werd inkort tot het traject tussen het Hauptbahnhof en de Kriegerweg. Het trajectdeel van en naar Gelmer en Sudmühle werd ondergebracht bij de nieuwe lijn 4.
Op 1 augustus 2017 werden de vijf verkeersverbonden in Westfalen samengevoegd tot één tariefverbond met de naam Westfalen Tarif.
Op 30 juli 2018 werd de halte WL Bank/IHK hernoemd in DZ HYP/IHK.
Op 29 april 2019 werd lijn 7 op het Hauptbahnhof van Münster gekoppeld aan de lijnen R72 en R73. Dit ging gepaard met een uitbreiding van de dienstregeling op lijn R72.