Lijn 4 Dordrecht Amstelwijck - Dordrecht Staart-Oost / Papendrecht Wilgendonk
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Toekomstige buslijn 4 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Drechtsteden |
Formule | |
Materieel | Ebusco 2.1 |
Rijdt vanaf | 9 december 2018 |
Voorganger(s) | 4, 8, 14, 15 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 0-2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 0-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 4 rijdt van Amstelwijck via Wielwijk, Oud-Krispijn, het Centrum, het Centraal Station, Het Reeland naar de Staart-West, daarna rijdt de helft van de ritten naar de Staart-Oost en de andere helft naar Papendrecht Wilgendonk.
Dienstregeling
- Naar Papendrecht wordt alleen van maandag tot en met zaterdag tot 19.00 uur gereden.
- Van april tot en met oktober wordt van 9.00 uur tot 19.00 uur vanuit de Staart-Oost doorgereden naar de Hollandsche Biesbosch.
- In de ochtendspits wordt komend vanaf het Centraal Station een rondje door Dordtse Kil III gereden
- In de avondspits wordt richting Centraal Station een rondje door Dordtse Kil III gereden in dezelfde richting als 's ochtends.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Laan van Europa | ||
Dordrecht, Malachiet | ||
Dordrecht, Opaal | ||
Dordrecht, Jade | ||
Dordrecht, Saffier | ||
Dordrecht, Amethist | ||
Dordrecht, Olivijn | ||
Dordrecht, Laan van Europa | ||
Dordrecht, Ziekenhuis Amstelwijck | ||
Dordrecht, Watersteyn | ||
Dordrecht, Witte de Withstraat | ||
Dordrecht, Van Kinsbergenstraat | ||
Dordrecht, Admiraalsplein | ||
Dordrecht, Karel Doormanweg | ||
Dordrecht, Marisplein | ||
Dordrecht, Willy Martensstraat | ||
Dordrecht, Frans Lebretlaan | ||
Dordrecht, Hugo de Grootplein | ||
Dordrecht, Van Baerleplantsoen | ||
Dordrecht, Kilwijkstraat | ||
Dordrecht, Stadskantoor | ||
Dordrecht, Spuiweg | ||
Dordrecht, Centrum | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Toulonselaan | ||
Dordrecht, Oranjepark | ||
Dordrecht, Oranjelaan | ||
Dordrecht, Noordendijk | ||
Dordrecht, Maasstraat | ||
Dordrecht, Lips | ||
Dordrecht, Alblasstraat | ||
Dordrecht, Plein 1940-1945 | ||
Dordrecht, Kerkeplaat | ||
Dordrecht, Volkerakweg | ||
Dordrecht, Rivierenplein | ||
Dordrecht, Zijldiep | ||
Dordrecht, Bejaardencentrum Merwelanden | ||
Dordrecht, Boterdiepstraat | ||
Dordrecht, Grevelingenweg | ||
Dordrecht, Merwehal | ||
Dordrecht, Baanhoekweg | ||
Dordrecht, Skicentrum | ||
Dordrecht, Hostel Stayokay | ||
Dordrecht, Bezoekerscentrum Hollandsche Biesbosch | ||
Dordrecht, Veer Hollandsche Biesbosch | ||
Papendrecht, Viaduct N3 Oost | ||
Papendrecht, Pieter Zeemanlaan | ||
Papendrecht, Zernikelaan | ||
Papendrecht, Willem Dreeslaan | ||
Papendrecht, Edelweisslaan | ||
Papendrecht, Sterflat | ||
Papendrecht, Middenstraat | ||
Papendrecht, Veerdam | ||
Papendrecht, Winkelcentrum De Meent | ||
Papendrecht, Centrum | ||
Papendrecht, P.C. Hooftlaan | ||
Papendrecht, Jan Steenlaan | ||
Papendrecht, Burgemeester Keijzerweg | ||
Papendrecht, Walmolen | ||
Papendrecht, Stellingmolen | ||
Papendrecht, Vuurdoornhof | ||
Papendrecht, Eikenlaan |
Geschiedenis
Met ingang van 9 december 2018 nam Qbuzz het vervoer in het DAV-gebied over van Arriva. Lijn 4 werd vanaf Ziekenhuis Amstelwijck doorgetrokken naar een nieuw eindpunt aan de Laan van Europa. In de spitsuren werd hiervandaan voortaan doorgereden naar Dordtse Kil III via de voormalige route van lijn 8. Na de Staart-West werd lijn 4 in tweeën gesplitst: de helft van de ritten reed voortaan naar de Staart-Oost en ging daar in twee richtingen van/naar de halte Baanhoekweg rijden. De andere helft van de ritten reed voortaan via Papendrecht Westpolder en Molenvliet naar Papendrecht Wilgendonk, waar ze de route van lijnen 14 en 15 overnamen. Het trajectdeel tussen Wilgendonk en de Oostpolder kwam echter te vervallen. In de maanden april tot en met oktober reden de ritten naar de Staart-Oost voortaan tussen 9.00 uur en 19.00 uur verder naar de Hollandsche Biesbosch.
Op zaterdag reed de eerste rit voortaan een half uur later, maar liep ook de kwartiersdienst een half uur langer door. Doordeweeks werd voortaan altijd elk kwartier gereden.