Lijn 69 's-Hertogenbosch Maasoever - Vught Hertoglaan
Voormalige buslijn 69 | |
Vervoerder(s) | BBA (1991 - 2006), Arriva (2007 - ...) |
Concessie | Meierij |
Regio | Midden-Brabant |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | 's-Hertogenbosch |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Periode | 29 september 1991 t/m ... |
Voorganger(s) | 3, 15 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 69 reed van De Maasoever via De Reit, De Herven, het Centrum en station 's-Hertogenbosch naar Vught.
Dienstregeling
- Deze lijn bestond uit twee gedeelten:
- Maasoever - Station:
In de spits werd vanaf Maasoever richting Station 1x/uur gereden. Vanaf het Station werd in de spits 2x/uur gereden tot Maaspoort (Troelstradreef) (in vakanties 1x/uur door naar Maasoever). In de daluren werd in beide richtingen 2x/uur, alternerend vanaf/naar Maaspoort en Maasoever gereden. (In vakanties vervielen de ritten naar/vanaf Maaspoort en werd 1x/uur gereden). Alle ritten tot Maaspoort reden verder als lijn 67. Op zaterdag werd 2x/uur tussen Maasoever en Station gereden, dit traject wordt 's avonds en zondags niet gereden.
- Station - Vught:
Reed maandag tot zaterdag overdag 2x/uur, in daluren tijdens vakanties, 's avonds en op zondag 1x/uur. 's Avonds werd uitsluitend richting Vught gereden.
Route
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Maasoever | ||
's-Hertogenbosch, Sluisweg | ||
's-Hertogenbosch, Maasvallei | ||
's-Hertogenbosch, Klipperstraat | ||
's-Hertogenbosch, Lugteren | ||
's-Hertogenbosch, Zilverwilg | ||
's-Hertogenbosch, Troelstradreef | ||
's-Hertogenbosch, Thorbeckeplantsoen | ||
's-Hertogenbosch, Marie Koenenlaan | ||
's-Hertogenbosch, Prikpolder | ||
's-Hertogenbosch, Bollenveld | ||
's-Hertogenbosch, Fleringen | ||
's-Hertogenbosch, Eimeren | ||
's-Hertogenbosch, Maaspoortweg | ||
's-Hertogenbosch, De Morgen | ||
's-Hertogenbosch, De Harendonkweg | ||
's-Hertogenbosch, Haren Zuid | ||
's-Hertogenbosch, Eerste Hervendreef | ||
's-Hertogenbosch, Hervensebaan | ||
's-Hertogenbosch, Carolusziekenhuis | ||
↓ | 's-Hertogenbosch, Station Oost | |
's-Hertogenbosch, Aartshertogenlaan | ||
's-Hertogenbosch, Mgr. Diepenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Kapelaan Koopmansplein | ||
's-Hertogenbosch, Zuid Willemsvaart | ||
's-Hertogenbosch, Burg. Loeffplein | ||
's-Hertogenbosch, Orthenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Parade | ||
's-Hertogenbosch, Spinhuiswal | ||
's-Hertogenbosch, Koningsweg | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station | ||
's-Hertogenbosch, Koningsweg | ||
's-Hertogenbosch, Vughterweg | ||
Vught, Bosscheweg | ||
Vught, Taalstraat | ||
Vught, Maurickplein | ||
Vught, Dr. Hillenlaan | ||
Vught, Secr. van Rooystraat | ||
Vught, Elisabethstraat | ||
Vught, Vlasmeersestraat | ||
Vught, Laagstraat | ||
Vught, Repelweg | ||
Vught, Molenstraat | ||
Vught, Paulusstraat | ||
Vught, Wolfskamerweg | ||
Vught, Brabantlaan | ||
Vught, Rouppe van der Voortlaan | ||
Vught, Pieter Vreedesingel | ||
Vught, Hertoglaan |
Geschiedenis
Op 29 september 1991 werd de hele stadsdienst van 's-Hertogenbosch geherstructureerd. Hierbij werden de lijnnummers verhoogd naar de 60-serie en werden in veel gevallen ook routes gewijzigd. Het lijnnummer 5 werd op die datum vernummerd naar lijn 68 en in 's-Hertogenbosch werd de route doorgetrokken naar de Maaspoort ter vervanging van lijn 3. Voor de rest bleven de route en dienstregeling vrijwel ongewijzigd, alleen in de avonduren werd de frequentie verlaagd naar 1x per uur over het hele traject, maar in combinatie met lijn 68 bleef een halfuursdienst bestaan.
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Kapelaan Koopmansplein | ||
's-Hertogenbosch, Grootziekenhuis | ||
's-Hertogenbosch, Burg. Loeffplein | ||
's-Hertogenbosch, Orthenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Markt | ||
's-Hertogenbosch, St. Jorisstraat | ||
's-Hertogenbosch, Westwal | ||
's-Hertogenbosch, Wilhelminabrug | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station |
Op 14 december 2008 werd deze lijn, met het oog op de werkzaamheden voor de ombouw van de A2, geknipt bij het station. Doorgaande reizigers moesten hier voortaan overstappen op een andere bus. De route en dienstregeling op beide lijndelen bleven ongewijzigd, wel ging de bus op zaterdag tijdens de vakantieperioden volgens de reguliere dienstregeling rijden. Tevens ging de bus vanaf medio 2009 een omleidingsroute rijden, omdat de Rückertbrug vanwege werkzaamheden afgesloten werd.
Vanaf 13 december 2009 werd de frequentie in de daluren naar De Maasoever verhoogd naar een regelmatige halfuursdienst, dat wil zeggen dat de ritten van/tot De Maaspoort werden doorgetrokken. Hiermee kreeg deze woonwijk meer reismogelijkheden. Ten behoeve van de inwoners van Vught werd het rijpatroon in de avonduren omgedraaid, zodat geen omweg via 's-Hertogenbosch meer nodig was voor de meeste bestemmingen in deze plaats.