Lijn 763 Amsterdam, Centraal Station - Molenwijk
Voormalige nachtbuslijn 763 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam (2012-2024) |
Lijnsoort | Nachtbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G, VDL Citea SLFA |
Periode | 13 december 2015 t/m 21 juli 2018 |
Voorganger(s) | 363 |
Frequenties
| |
Maandagnacht | 1x/uur |
Dinsdagnacht | 1x/uur |
Woensdagnacht | 1x/uur |
Donderdagnacht | 1x/uur |
Vrijdagnacht | 2x/uur |
Zaterdagnacht | 2x/uur |
Zondagnacht | 1x/uur |
De lijn reed in de nacht na de genoemde dag(en) |
---|
Lijn 763 rijdt van station Amsterdam Centraal via het Centrum naar stadsdeel Noord, alwaar de bus een ronde rijdt langs de Molenwijk en Banne Buiksloot.
Vervoersbewijs
Op deze lijn was de OV-studentenkaart géén geldig vervoersbewijs, andere abonnementen waren wel geldig. Er kon op saldo gereisd worden, maar om gratis over te kunnen stappen was een nachtbusproduct nodig dat vooraf (gratis) op een OV-chipkaart geladen kon worden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station (IJzijde) | ||
Amsterdam, Centraal Station (Sint Nicolaaskerk) | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Spui | ||
Amsterdam, Rembrandtplein | ||
Amsterdam, Waterlooplein | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Amsterdam, IJtunnel | ||
Amsterdam, Mosplein | ||
Amsterdam, Sneeuwbalstraat | ||
Amsterdam, Pinksterbloemstraat | ||
Amsterdam, Barkpad | ||
Amsterdam, Fluitschipstraat | ||
Amsterdam, BovenIJ Ziekenhuis | ||
Amsterdam, Banne Buikslootlaan | ||
Amsterdam, Kadoelenpad | ||
Amsterdam, Vorticellaweg | ||
Amsterdam, Pieter Adrianus van Heijningestraat | ||
Amsterdam, Lange Vonder | ||
Amsterdam, Zuideinde | ||
Amsterdam, Slijperweg | ||
Amsterdam, Atatürk | ||
Amsterdam, Tuigerstraat | ||
Amsterdam, Nageljongenstraat | ||
Amsterdam, Pomonastraat | ||
Amsterdam, Ananasplein | ||
Amsterdam, Druivenstraat | ||
Amsterdam, Appelweg | ||
Amsterdam, Molenwijk | ||
Geschiedenis
Op 13 december 2015 werden alle nachtlijnen van het GVB vernummerd naar een lijnnummer in de 700-serie, vanwege het feit dat de 3xx-lijnnummers gereserveerd zijn voor het R-net. Dientengevolge werd het lijnnummer 363 vernummerd naar 763. In tegenstelling tot voorheen werd de route in de Molenwijk gewijzigd. Deze lijn rijdt voortaan via de Pomonastraat en de Appelweg, de rest van Molenwijk wordt bediend door lijn N94 van Connexxion richting de Zaanstreek. Daarnaast ging de lijn na de Molenwijk voortaan via Banne Buiksloot terugrijden naar het Floradorp en Centraal Station ter vervanging van lijn 761.
Op 22 juli 2018 werden alle nachtlijnen van het GVB vernummerd naar een lijnnummer in de 2xx-serie, vanwege het feit dat de 7xx-lijnnummers niet konden communiceren met het verkeerslichtbeïnvloedingsysteem. Dientengevolge werd lijn 763 vernummerd naar lijn 293