Lijn 019 Mönchengladbach Elisabeth-Krankenhaus - Grefrath Am Kreuz
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 019 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | NEW MöBus |
Concessie | VRR |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro (G) Solaris Urbino (G) |
Rijdt sinds | 16 juli 2017 |
Voorganger(s) | 019 |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Dal | 1-3x/uur |
Avond (werkdagen) | 0-1x/uur |
Avond (weekend) | 0-1x/(2) uur |
Zaterdag | 0-3x/uur |
Zondag | 0-1x/(2)uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 019 rijdt van Mönchengladbach Hockstein via Rheydt, Mönchengladbach Hauptbahnhof, Mönchengladbach Windberg, Viersen en Süchteln naar Grefrath.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt 3x/uur gereden tussen het Elisabeth Krankenhaus en Süchteln Busbahnhof. Vanaf daar wordt 1x/uur doorgereden naar Vorst Kirche en 1x/uur naar Grefrath. Buiten de vakanties rijden een aantal ritten die ervoor zorgen dat er vaker dan 1x/uur naar Grefrath wordt gereden, enkele van deze ritten maken een rondje via Mülhausen. De ritten die tot Süchteln rijden, rijden in Süchteln via de Heidweg, de ritten die doorgaan naar Grefrath doen dit niet.
- In de avonduren na 20:00 uur wordt alleen nog 1x/uur tussen Mönchengladbach Hauptbahnhof en Grefrath gereden.
- Op zaterdag wordt tot 14:00 uur 3x/uur gereden tussen het Elisabeth Krankenhaus en Süchteln Busbahnhof, 1x/uur rijdt de bus door naar Grefrath. Na 14:00 uur wordt er niet meer gereden tussen het Elisabeth Krankenhaus en Mönchengladbach Hauptbahnhof en wordt 2x/uur tussen Mönchengladbach Hbf en Süchteln Busbahnhof gereden, 1x/2 uur gaat de bus door naar Grefrath. Voor 14:00 rijden de bussen die doorgaan naar Grefrath niet via de Heidweg, na 14:00 uur rijden alle ritten via de Heidweg.
- In de avonduren op zaterdag wordt dezelfde dienst gereden als overdag na 14:00 uur, alleen wordt er dan 1x/uur gereden tussen Mönchengladbach Hauptbahnhof en Süchteln. Echter wordt dan niet via de Heidweg gereden.
- De zondagdienstregeling is hetzelfde als de zaterdagavond dienstregeling. Alleen wordt de hele dag via de Heidweg gereden met uitzondering van de avonduren.
Route
Halte | ||
Mönchengladbach, Elisabeth Krankenhaus | ||
Mönchengladbach, Hirschweg | ||
Mönchengladbach, Bogenstraße | ||
Mönchengladbach, Hubertusstraße | ||
Mönchengladbach, Steinrathshof | ||
Mönchengladbach, Dahlener Straße Friedhof | ||
Mönchengladbach, Bootstraße | ||
Mönchengladbach, Mittelstraße | ||
Mönchengladbach, Marienplatz | ||
Mönchengladbach, Rathaus Rheydt | ||
Mönchengladbach, Rheydt Markt | ||
Mönchengladbach, Hugo Junkers Gymnasium | ||
Mönchengladbach, Amtsgericht | ||
Mönchengladbach, Breite Straße | ||
Mönchengladbach, Webschulstraße | ||
Mönchengladbach, Hermges | ||
Mönchengladbach, Theodor Heuss Straße | ||
Mönchengladbach, Fliethstraße | ||
Mönchengladbach, Bismarckplatz | ||
Mönchengladbach, Hauptbahnhof/Europaplatz | ||
70px | Mönchengladbach, Galeria Kaufhof | |
Mönchengladbach, Am Minto | ||
Mönchengladbach, Museum Abteiberg | ||
Mönchengladbach, Alter Markt | ||
Mönchengladbach, Kleiststraße | ||
Mönchengladbach, Kapuzinerplatz | ||
Mönchengladbach, Stadtverwaltung | ||
Mönchengladbach, Parkstraße | ||
Mönchengladbach, Krankenhaus Bethesda | ||
Mönchengladbach, Wasserturm | ||
Mönchengladbach, Lochnerallee | ||
Mönchengladbach, Stakelberg | ||
Mönchengladbach, Birkenallee Friedhof | ||
Mönchengladbach, Großheide | ||
Mönchengladbach, Kliniken Maria Hilf | ||
Viersen, Wegweiser | ||
Viersen, Ummertal | ||
Viersen, Omperter Weg | ||
Viersen, Ummer | ||
Viersen, Beberich | ||
Viersen, Feldmühle | ||
Viersen, Seilerwall | ||
Viersen, Gereonsplatz | ||
Viersen, Rathaus | ||
Viersen, Hauptstraße | ||
Viersen, Casinogarten | ||
Viersen, Busbahnhof | ||
Viersen, Gartenstraße | ||
Viersen, Remigiusplatz | ||
Viersen, Florastraße | ||
Viersen, Oberrahser | ||
Viersen, Haus Wolberg | ||
Süchteln, Rade | ||
Süchteln, Mosterzstraße | ||
Süchteln, Jahnstraße | ||
Süchteln, Westring Jugendheim | ||
Süchteln, Thomasweg | ||
Süchteln, Heidweg | ||
Süchteln, Johannisstraße | ||
Süchteln, Butschenweg | ||
Süchteln, Busbahnhof | ||
Süchteln, Butschenweg | ||
Süchteln, Feldstraße | ||
Süchteln, Vorst Kirche | ||
Süchteln, Heerbahn | ||
Süchteln, Mühlenheuweg | ||
Grefrath, Vitusweg | ||
Grefrath, Landwehr | ||
Grefrath, Nordkanal | ||
Grefrath, Umstraße | ||
Grefrath, Bergerplatz | ||
Grefrath, Lommet | ||
Mülhausen, Grefrather Straße | ||
Grefrath, Neustraße | ||
Grefrath, Steckendorf | ||
Grefrath, Eissportzentrum | ||
Grefrath, Heide | ||
Grefrath, Kothend | ||
Grefrath, Vinkrath Dorfstraße | ||
Grefrath, Am Kreuz |
Geschiedenis
Op 16 juli 2017 werd de eerste fase van het nieuwe OV-netwerk van Mönchengladbach in uitvoering gebracht. Lijn 019 werd op dat moment verlengd vanaf het Marienplatz naar het Elisabeth Krankenhaus. De bediening van Rheydt Hauptbahnhof verviel hiermee.
Op 15 juli 2018 werd de tweede fase van het nieuwe OV-netwerk van Mönchengladbach in uitvoering gebracht. Op dat moment de halte Hermges aan de route toegevoegd. Daarnaast werd de halte Polizeipräsidium hernoemd in Webschulstraße, de halte Krankenhaus Maria Hilf in Parkstraße en de halte Krankenhaus Sankt Franziskus in Kliniken Maria Hilf.