Lijn 412 Antwerpen Rooseveltplaats - Sint-Job-in-'t-Goor Lochtenbergplein
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 23 juni 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 412 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Jonckheere Transit Van Hool New AG300 |
Periode | 1 november 1997 t/m 26 juni 2018 |
Voorganger(s) | 41 |
Opvolger(s) | 410, 412 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 412 rijdt van Antwerpen via Borgerhout, Deurne, Wijnegem, Schilde, Halle, Sint Antonius en Westmalle naar Sint-Job-in-'t-Goor.
Route
Halte | ||
Antwerpen, Rooseveltplaats | ||
Antwerpen, Centraal Station | ||
Antwerpen, Kerkstraat | ||
Borgerhout, Drink | ||
Borgerhout, De Roma | ||
Borgerhout, Turnhoutsepoort | ||
Borgerhout, Hof ter Lo | ||
Deurne, Cogelsplein | ||
Deurne, Gallifortlei | ||
Deurne, Lunden | ||
Deurne, Venneborg | ||
Deurne, Schotensesteenweg | ||
Deurne, Ruggeveld | ||
Deurne, Havik | ||
Deurne, Ertbrugge | ||
Wijnegem, Shopping Center | ||
Wijnegem, Schijnbeemden | ||
Wijnegem, Fortveld | ||
Wijnegem, Dorp | ||
Wijnegem, Vaartdijk | ||
Wijnegem, Hippolyte Meeusstraat | ||
Wijnegem, Molenheide | ||
Schilde, Kasteeldreef | ||
Schilde, Goudbloemlaan | ||
Schilde, Termalenbaan | ||
Schilde, Brasschaatsebaan | ||
Schilde, Kerkelei | ||
Schilde, Wisselstraat | ||
Schilde, Schanslaan | ||
Schilde, Kleine Waterstraat | ||
Schilde, Eikenlaan | ||
Sint-Antonius, Joostens | ||
Sint-Antonius, Kwikaard | ||
Sint-Antonius, Bibliotheek | ||
Sint-Antonius, Bethaniëlei | ||
Sint-Antonius, Andreas Vesaliuslaan | ||
Westmalle, AZ Sint-Jozef | ||
Sint-Antonius, Andreas Vesaliuslaan | ||
Sint-Antonius, Bethaniëlei | ||
Sint-Antonius, Jukschotstraat | ||
Sint-Antonius, Voetbalplein | ||
Sint-Antonius, Spartalaan | ||
Schilde, Sparrendreef | ||
Schilde, Kampdreef | ||
Sint-Job-in-'t-Goor, Huis 21 | ||
Sint-Job-in-'t-Goor, Kristus Koning Ringven | ||
Sint-Job-in-'t-Goor, Kristus Koning Kerklei | ||
Sint-Job-in-'t-Goor, Schorpioenlaan | ||
Sint-Job-in-'t-Goor, Kerkelei | ||
Sint-Job-in-'t-Goor, Braakstraat | ||
Sint-Job-in-'t-Goor, De Renlaan | ||
Sint-Job-in-'t-Goor, Kruispunt | ||
Sint-Job-in-'t-Goor, Zandgroefweg | ||
Sint-Job-in-'t-Goor, Lochtenbergplein |
Geschiedenis
In het naar van 1997 begon De Lijn met het vernummeren van het lijnennet. Op 1 november 1997 was de as Antwerpen - Turnhout als eerste aan de beurt. De ritten Antwerpen - Sint-Job-in-'t-Goor van lijn 41 kregen op die datum het nieuwe lijnnummer 41.2. In deze dienstregeling werd van maandag t/m vrijdag overdag 1x per uur gereden. In de ochtendspits reed deze lijn echter niet; de dienstregeling werd rond 08:30 opgestart. Wel reed in schoolrichting één rit van Sint-Job naar Oostmalle v.v.
Op zaterdagochtend werd slechts 1x per 2 uur gereden en op zaterdag- en zondagmiddag werd 1x per uur gereden.
Op een later moment verviel de punt en werd het lijnnummer 412.
Op 1 september 2017 werd een nieuwe halte Kristus Koning Ringven in gebruik genomen.
Op 27 juni 2018 werd de lijnvoering op de as Antwerpen - Turnhout aangepast. Onder het lijnnummer 410 werden voortaan alle ritten gereden en daarmee werden de ritten van lijn 411 en 412 overgenomen. Eerstgenoemde voormalige buslijn ging alleen nog als functionele buslijn rijden voor de scholieren en marktbezoekers en lijn 412 ging voortaan (dwars op de hoofdverbinding) fungeren als streekbus tussen Zandhoven en Sint-Job-in-'t-Goor. In Sint-Antonius kunnen reizigers overstappen tussen beide buslijnen. De frequenties bleven ongewijzigd gehandhaafd, alleen op zondagochtend kwamen de ritten te vervallen.