Lijn 236 Hoogeveen Station NS - Beilen Station NS
Voormalige buslijn 236 | |
Vervoerder(s) | Connexxion (... - 2009), VMNN i.o.v. CTS (2009 - 2012) |
Concessies | Noordoost-Overijssel en Zuidwest-Drenthe, Kleinschalig OV Groningen-Drenthe |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 2005 t/m 7 januari 2012 |
Voorganger(s) | 35 |
Opvolger(s) | 36 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 236 reed van Hoogeveen via Tiendeveen, Drijber, Wijster en Spier naar Beilen.
Route
Halte | ||
Hoogeveen, Station | ||
Hoogeveen, Centrum | ||
Hoogeveen, Willemskade | ||
Hoogeveen, Tamboerpassage | ||
Hoogeveen, Grote Kerkstraat | ||
Hoogeveen, Linthorst Homanstraat | ||
Hoogeveen, Kanaalweg | ||
Hoogeveen, Wolfsbosstraat | ||
Hoogeveen, Valkenlaan | ||
Hoogeveen, Galileilaan | ||
Hoogeveen, Industrieweg | ||
Hoogeveen, Fokkerstraat | ||
Tiendeveen, Schoolpad | ||
Tiendeveen, Schoolweg | ||
Tiendeveen, Haarweg | ||
Tiendeveen, Kremboong | ||
Drijber, Berkenweg 31 | ||
Drijber, Berkenweg 26 | ||
Drijber, De Hullen | ||
Drijber, Schoolpad | ||
Drijber, Centrum | ||
Drijber, Vamweg | ||
Drijber, Drijberseweg 36A | ||
Wijster, Drijberseweg 19 | ||
Wijster, Mr. Haddersstraat | ||
Wijster, Kampsweg 27 | ||
Spier, Wijsterseweg 17 | ||
Spier, Oosterseveldweg | ||
Spier, Brinkkampen 7 | ||
Spier, Moraineweg 20 | ||
Spier, Smalbroek | ||
Beilen, Terhorst | ||
Beilen, Smalbroek 14 | ||
Beilen, Gentiaan | ||
Beilen, Ereprijslaan | ||
Beilen, De Stroom | ||
Beilen, Station |
Geschiedenis
Deze lijn is ontstaan in 2005. De lijnvoering in Zuidwest Drenthe werd aangepast. Rustige lijnen werden vervangen door lijntaxi's die voortaan elk uur reden in plaats van slechts enkele ritten per dag. Het aantal lijnen werd uitgebreid en meer dorpen kregen zo openbaar vervoer.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Alle buslijnen die (gedeeltelijk) kleinschalig uitgevoerd worden, werden op diezelfde datum ondergebracht bij een aparte KSV-concessie, die weer opgedeeld is in zes lokale concessies en deze worden uitgevoerd door lokale taxibedrijven.
Deze buslijn tussen Hoogeveen en Beilen bleef (vrijwel) ongewijzigd rijden.
Op 8 januari 2012 werd deze buslijn vernummerd naar lijn 36. Vanaf Beilen ging de lijn bovendien verder rijden naar Westerbork en Borger over de route van lijn 235. Over het hele traject bleef van maandag t/m vrijdag overdag een uurdienst gehandhaafd, echter tijdens de mei- en zomervakantie werd de frequentie in de daluren verlaagd naar 1x per 2 uur.