Lijn 85 Bascharage Bommelscheuer - Aubange Place
Voormalige buslijn 85 in België en Luxembourg | |
Vervoerder(s) | Groupe Penning i.o.v. TEC |
Concessie | Namur-Luxembourg |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 31 december 2017 |
Opvolger(s) | 722 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag |
Spits (vakantie) | reed niet |
Dal | 1x/woensdag |
Dal (vakantie) | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 85 reed van Bascharage via Pétange, Lamadelaine, Rodange, Athus en Differt naar Aubange.
Dienstregeling
- De ochtendrit reed van Bascherage naar Aubange en de middagritten reden van Differt naar Bascherage (woensdag) of naar Luxembourg (overige dagen).
Route
Halte | ||
↓ | Bascharage, Bommelscheuer | |
↑ | Luxembourg, Rue Reuter | |
Merl, Merl | ||
Dippach, Bei der Kapell | ||
Schouweiler, Schouweiler | ||
↑ | Bascharage, Prince Henri | |
70px | Bascharage, Place Schuman | |
Bascharage, Brasserie | ||
Bascharage, Arcades | ||
Bif, Siebenhour | ||
Pétange, Maartplaz | ||
Pétange, Cité CFL | ||
Pétange, Bei der Gemeng | ||
Pétange, Cactus | ||
Pétange, Porte Lamadelaine | ||
Lamadelaine, Wise Strooss R. Prés | ||
Lamadelaine, Schoul | ||
Lamadelaine, Kiirch | ||
Lamadelaine, Maragole | ||
Rodange, Kiirch | ||
↑ | Rodange, Gare | |
Rodange, Usines | ||
Rodange, Brouckerwee | ||
Rodange, Fonderie | ||
35px35px | grens Luxemburg - België | |
Athus, Rue de Rodange | ||
Athus, Centre - Rue Houillon | ||
Athus, Rue Houillon | ||
Athus, Ecoles | ||
Athus, Rue Houillon | ||
Athus, Centre - Rue Houillon | ||
Athus, Grand-Rue | ||
Athus, IMMA | ||
Athus, Gare | ||
Athus, IMMA | ||
Athus, Clinique | ||
Differt, CORA N81 | ||
Differt, Institut | ||
Differt, CORA N81 | ||
Messancy, La Hard | ||
Aubange, Rue de Messancy | ||
Aubange, Garage Toyota | ||
↓ | Aubange, Place |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 1 januari 2018 werd het lijnennet in het zuiden van de provincie Luxembourg flink aangepast. Hierbij werden diverse lijnen vernummerd naar een logische nummerreeks en gingen de lijnnummers ook verwijzen naar het type lijnsoort. Deze buslijn werd op die datum vernummerd naar lijn 722, om daarmee te benadrukken dat deze lijn een scholierenlijn is. De ochtendrit werd tevens ingekort tot Differt; in de rest van de dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats.