Lijn 2 Amersfoort, Centraal Station - Nieuwland (-2016)
Versie door Daniel (overleg | bijdragen) op 10 nov 2017 om 21:53 (Daniel heeft pagina Lijn 2 Amersfoort, Centraal Station - Nieuwland hernoemd naar Lijn 2 Amersfoort, Centraal Station - Nieuwland (-2016): Lijn 2 komt weer zonder X terug, dus tbv voorgangers/opvolgers moet deze een jaartal krijgen)
Voormalige buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Provincie Utrecht (2009-2016) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amersfoort |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | ... t/m 10 december 2016 |
Opvolger(s) | X2, X4 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Dal | 4-6x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-6x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 2 reed van station Amersfoort via Hoogland naar Nieuwland.
Dienstregeling
- De eerste ritten van de dag begonnen bij de halte Iskanderpad.
- Doordeweeks werd vanaf 14:00 uur 6x/uur gereden.
- Zaterdags werd tot 9:00 uur 2x/uur gereden, daarna werd de frequentie verhoogd naar 4x/uur. Dit houdt aan tot ongeveer 12:00 uur, waarna de bus 6x/uur ging rijden tot 16:30 uur. Vervolgens werd tussen 16:30 en 18:30 uur weer 4x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Snouckaertlaan | ||
Amersfoort, Stadhuis | ||
Amersfoort, Eemplein | ||
Amersfoort, Brabantsestraat | ||
Amersfoort, Kwekersweg | ||
Amersfoort, Iskanderpad | ||
Amersfoort, Elly Takmastraat | ||
Hoogland, Molenweg | ||
Hoogland, De Bik | ||
Hoogland, Tolick | ||
Hoogland, Esdoornlaan | ||
Hoogland, Kerklaan | ||
Amersfoort, Nieuwland-Zuid | ||
Amersfoort, Het Rode Hert | ||
Amersfoort, De Rode Leeuw | ||
Amersfoort, Leverkruid | ||
Amersfoort, Biesvaren | ||
Amersfoort, Watersteeg | ||
Amersfoort, Zeldertsedreef | ||
Amersfoort, Zonnewijzer | ||
Amersfoort, Campagnergaarde |
Geschiedenis
Op 12 december 2010 werd de frequentie in de spitsuren en op zaterdagmiddag verhoogd van 4x/uur naar 6x/uur. Met ingang van 11 december 2016 nam Syntus het vervoer in de provincie Utrecht over en werd lijn 2 omgedoopt tot lijn X2 die niet meer via Hoogland maar via de Bunschoterstraat ging rijden. De frequenties bleven nagenoeg ongewijzigd.