Lijn 891 Rotterdam Centraal Station - Hardinxveld-Giessendam Station
Nachtbuslijn 891 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Nachtbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Voorganger(s) | 891 |
Frequenties
| |
Zaterdagnacht | 1x/uur |
De lijn rijdt in de nacht na de genoemde dag(en) | |
---|---|
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
Lijn 891 rijdt van Rotterdam Centraal Station via Alblasserdam, Papendrecht en Sliedrecht naar Hardinxveld-Giessendam.
Dienstregeling
- Richting Hardinxveld-Giessendam wordt van 1:00 tot 5:00 uur gereden.
- Richting Rotterdam wordt vanuit Papendrecht tussen 0:00 en 4:30 uur gereden.
- Richting Rotterdam wordt vanuit Hardinxveld-Giessendam van 2:00 uur tot 6:00 uur gereden; de laatste twee ritten rijden slechts tot Papendrecht Burgemeester Keijzerweg.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Rotterdam Centraal | ||
Rotterdam, Beurs | ||
Rotterdam, Stadionweg | ||
Alblasserdam, De Helling | ||
Alblasserdam, Dam | ||
Alblasserdam, Plantageweg | ||
Alblasserdam, Vinkenpolderweg | ||
Alblasserdam, Kelvinring | ||
Alblasserdam, Hoogendijk | ||
Papendrecht, Burgemeester Keijzerweg | ||
Papendrecht, Politiebureau | ||
Papendrecht, Kennedylaan | ||
Papendrecht, Viaduct N3 West | ||
Papendrecht, Viaduct N3 Oost | ||
Papendrecht, Kooihaven | ||
Papendrecht, Geulweg | ||
Papendrecht, Rosmolenweg | ||
Sliedrecht, Ouverture | ||
Sliedrecht, Station Baanhoek | ||
Sliedrecht, Merwebolder | ||
Sliedrecht, Deltalaan | ||
Sliedrecht, Prickwaert | ||
Sliedrecht, Maaslaan | ||
Sliedrecht, Lekstraat | ||
Sliedrecht, Begraafplaats | ||
Sliedrecht, Talmastraat | ||
Sliedrecht, Burgemeester Feitsmapark | ||
Sliedrecht, Nachtegaallaan | ||
Sliedrecht, Stormrand | ||
Sliedrecht, Watertoren | ||
Sliedrecht, Synagoge | ||
Giessendam, Peulenlaan | ||
Giessendam, Apollostraat | ||
Giessendam, Marsstraat | ||
Giessendam, Wibautstraat | ||
Giessendam, Merwedestichting | ||
Giessendam, Weideveld | ||
Hardinxveld-Giessendam, Station |
Geschiedenis
Met ingang van 4 januari 2009 werd lijn 891 doorgetrokken naar Hardinxveld-Giessendam en reed de lijn niet langer in de nacht van vrijdag op zaterdag.
Halte | ||
Rotterdam, Weena | ||
Rotterdam, Centraal Station | ||
Rotterdam, Stadionweg |
Vanaf medio 2009 werd wegens werkzaamheden bij Rotterdam Centraal het Weena tijdelijk het beginpunt en verviel de halte Beurs. Deze situatie duurde tot 8 januari 2012 toen de oorspronkelijke route weer hersteld werd. Vanaf dezelfde datum werd van Papendrecht naar Sliedrecht voortaan via station Sliedrecht Baanhoek gereden.
Halte | ||
Papendrecht, Rosmolenweg | ||
Sliedrecht, Baanhoek | ||
Sliedrecht, Craijensteijn | ||
Sliedrecht, Beversweer | ||
Sliedrecht, Merwebolder |
Halte | ||
Rotterdam, Stadionweg | ||
Alblasserdam, Hoogendijk | ||
↓ | Papendrecht, Busstation | |
Papendrecht, Jan Steenlaan | ||
Papendrecht, P.C. Hooftlaan | ||
Papendrecht, Centrum | ||
Papendrecht, Rozenstraat | ||
Papendrecht, Sterflat | ||
Papendrecht, Willem Dreeslaan | ||
Papendrecht, Zernikelaan | ||
Papendrecht, Pieter Zeemanlaan | ||
Papendrecht, Kooihaven | ||
Sliedrecht, Stormrand | ||
↓ | Hardinxveld-Giessendam, Station |
Met ingang van 14 december 2014 ging lijn 891 ook door Alblasserdam heen rijden maar werd de route door Papendrecht strakgetrokken, daar werd voortaan via de Burgemeester Keijzerweg gereden. Tussen Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam werd voortaan ook op tussengelegen haltes gestopt. Daarnaast werden voortaan ook ritten richting Rotterdam gereden.