Lijn 1 Arnhem Centraal Station - Tiel Station
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 2 apr 2017 om 22:17
Voormalige buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | Velox |
Regio's | Arnhem Nijmegen, Rivierenland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 30 september 1956 t/m 12 april 1958 |
Voorganger(s) | 1, 2, 3 |
Opvolger(s) | 34 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 1 was een streekbus tussen Arnhem, Elden, Driel, Heteren, Randwijk, Zetten, Andelst, Hien, Dodewaard, Opheusden, Kesteren, Ochten, IJzendoorn, Echteld en Tiel.
Dienstregeling
- De buslijn reed de hele week door eenmaal per uur; in de spits reed een enkele toegevoegde rit op een deeltraject.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Schouwburg | ||
Arnhem, Monchyplein | ||
Elden, Viaduct | ||
Elden, Café de Engel | ||
Westerveld, Klapstraat | ||
Westerveld, Noodwoning | ||
Spoorbrug, Koeweide | ||
Spoorbrug, Boerderij Degen | ||
Spoorbrug, Vogelenzang | ||
Driel, Drielseveer | ||
Driel, Café Lem | ||
Driel, Driesprong | ||
Driel, Bouwing | ||
Driel, Lindeboom | ||
Driel, De Aanval | ||
Heteren, Iris | ||
Heteren, Wildhoeve | ||
Heteren, Smederij Bouwman | ||
Heteren, Veerhuis | ||
Heteren, Café Jansen | ||
Heteren, Julianaweg | ||
Heteren, Viersprong | ||
Heteren, Eigen Weg | ||
Randwijk, Jansen v. Doorn | ||
Randwijk, Woningbouw | ||
Randwijk, Achterstraat | ||
Randwijk, Bernhardstraat | ||
Randwijk, Kerkstraat | ||
Randwijk, Politiepost | ||
Randwijk, Café Sanders | ||
Randwijk, Kerk | ||
Randwijk, Lingebrug | ||
Zetten, Molenstraat | ||
Zetten, Bakkerstraat | ||
Zetten, Kerkstraat | ||
Zetten, Heyenk | ||
Zetten, Wageningsestraat | ||
Andelst, Station Zetten | ||
Andelst, Garage | ||
Waggelekooij, Brug | ||
Waggelekooij, Vogelenzang | ||
Waggelekooij, Waggelekooij | ||
Waggelekooij, De "Drie Akkers" | ||
Hien, Van Doorn | ||
Hien, Smalleweg | ||
Dodewaard, Café "De Engel" | ||
Dodewaard, Hiensestraat | ||
Dodewaard, Postkantoor | ||
Dodewaard, Molenpol | ||
Parallelweg, De Maten | ||
Parallelweg, Onbewaakte Overweg | ||
Parallelweg, Boerderij Thijsen | ||
Kloostereind, Station Opheusden | ||
Kloostereind, Tolsestraat | ||
Kloostereind, De Molen | ||
Kloostereind, Gemeentehuis | ||
Opheusden, De Zwaan | ||
Opheusden, Opheusdenseveer | ||
Opheusden, Boerderij Toornburg | ||
Opheusden, Boerenleenbank | ||
Kesteren, Marktstraat | ||
Kesteren, Overweg | ||
Kesteren, Station | ||
Kesteren, Versteeg | ||
Kesteren, School | ||
Kesteren, Café Spies | ||
Kesteren, Overbroek | ||
Ochten, Café v. Mourik | ||
Ochten, Huize Steegakkers | ||
Ochten, Postkantoor | ||
Ochten, Gemeentehuis | ||
Ochten, Huize Vredehove | ||
Ochten, Lichtstad | ||
Ochten, Viersprong | ||
Ochten, Laviere | ||
IJzendoorn, Sluisje | ||
IJzendoorn, Dorpsgrens | ||
IJzendoorn, Zondagsestraat | ||
Echteld, Spijkerstraat | ||
Echteld, Kerk | ||
Echteld, Overweg | ||
Echteld, Driesprong | ||
Echteld, Broekdijk | ||
Echteld, Boerderij Grootstapel | ||
Tiel, Hoek Medelsestraat | ||
Tiel, Boerderij v.d. Berg | ||
Tiel, Sluis | ||
Tiel, Grintweg | ||
Tiel, Binnenhoek | ||
Tiel, De Betuwe | ||
Tiel, Café "De Roos" | ||
Tiel, Damstraat | ||
Tiel, Hotel Telkamp | ||
Tiel, Station |
Geschiedenis
Lijn 1 is ontstaan op 30 september 1956. Het traject tussen Arnhem en Tiel werd overgenomen van de voormalige lijn 1 die tussen Randwijk en Opheusden een rechtstreekse route reed en dus niet te Zetten, Andelst en Dodewaard kwam. Lijn 1 ging voortaan een uurdienst rijden. Hiervoor werden op het traject tussen Arnhem en Andelst ritten overgenomen van de voormalige lijn 3 en tussen Andelst en Tiel van lijn 2.
Omdat Velox de Over-Betuwse buslijnen in een gezamenlijke concessie met de GTW ging uitvoeren werd lijn 34 op 13 april 1958 vernummerd tot lijn 34.