Lijn 86 Arnhem Centraal Station - Ede Station Ede-Wageningen (2007-2012)
Voormalige buslijn 86 | |
Vervoerder(s) | Breng (Novio), Syntus |
Concessies | Arnhem Nijmegen (2010-2012), Veluwe (2011-2020), Veluwe (2005-2010) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro CNG |
Periode | 9 december 2007 t/m 9 december 2012 |
Voorganger(s) | 86, 251 |
Opvolger(s) | 52 |
Frequenties
| |
Spits | 2-8x/uur |
Spits (vakantie) | 2-4x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 86 was een buslijn die vanaf Arnhem via Oosterbeek, Renkum, Wageningen en Bennekom naar Ede reed. Enkele spitsritten reden vanuit Arnhem echter niet door naar Ede, maar naar het Business Park in Wageningen. Weer een aantal andere ritten reed slechts tussen Arnhem en Wageningen of tussen Wageningen en Ede. De frequentie van deze lijn scheelde daarmee nogal per deeltraject.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Roermondsplein | ||
Arnhem, Kunstacademie | ||
Arnhem, Gemeentemuseum | ||
Arnhem, Zwarteweg | ||
Arnhem, Oranjestraat | ||
Arnhem, Klingelbeekseweg | ||
Arnhem, Business Park Arnhem | ||
Oosterbeek, Mariëndaal | ||
Oosterbeek, Beukenlaan | ||
Oosterbeek, Weverstraat | ||
Oosterbeek, Gemeentehuis | ||
Oosterbeek, Airbornemuseum | ||
Oosterbeek, d'Oude Herbergh | ||
Oosterbeek, Wolfhezerweg | ||
Doorwerth, Kerklaan | ||
Doorwerth, Kasteelweg | ||
Doorwerth, Mooiland | ||
Heelsum, Kievitsdel | ||
Heelsum, Doorwerthsestraat | ||
Heelsum, Het Beekdal | ||
Heelsum, Patrimoniumweg | ||
Renkum, Heidesteinlaan | ||
Renkum, Groeneweg | ||
Renkum, Don Boscoweg | ||
Renkum, Europalaan | ||
Renkum, Nieuweweg | ||
Renkum, Bokkedijk | ||
Wageningen, Grotelaan | ||
Wageningen, Wageningse Berg | ||
Wageningen, Diedenweg | ||
Wageningen, Arboretumlaan | ||
Wageningen, Busstation | ||
Wageningen, Costerweg | ||
Wageningen, Marijkeweg | ||
Wageningen, Business & Sciencepark | ||
Wageningen, Geertjesweg | ||
Wageningen, Dolderstraat | ||
Wageningen, Nobelweg | ||
Wageningen, Mansholtlaan | ||
Wageningen, Buissteeg | ||
Bennekom, Bosweg | ||
Bennekom, Bart van Elstplantsoen | ||
Bennekom, Hof van Sint Pieter | ||
Bennekom, Molenstraat | ||
Bennekom, Strooyweg | ||
Bennekom, Heidelaan | ||
Bennekom, Vossenweg | ||
Bennekom, Hoekelumse Brinkweg | ||
Bennekom, Hoekelum | ||
Ede, De Reehorst | ||
Ede, Station Ede-Wageningen |
Geschiedenis
De lijn behoorde toe aan twee concessies: het trajectdeel Ede - Wageningen, Busstation v.v. behoort tot de concessie Veluwe (2011-2020). Het andere deel is onderdeel van de concessie Arnhem Nijmegen.
Lijn 86 is ontstaan op 9 december 2007. Voorheen reed de bus nog niet naar het Business Park te Wageningen. Deze ritten werden overgenomen van lijn 251, zij het niet als sneldienst. Hierdoor werd in de spitsen vaker gereden.
Op 9 december 2012 werd lijn 86 omgenummerd tot lijn 52. Er werd niet meer naar het Businesspark te Wageningen gereden. Hierdoor reed in de spitsen nog maar zesmaal per uur een bus en in de middagspits van Wageningen naar Arnhem nog maar viermaal per uur.
- Voormalige lijn 86
- Voormalige buslijnen
- Concessie Arnhem Nijmegen (2010-2012) (voormalige lijnen)
- Concessie Veluwe (2011-2020) (voormalige lijnen)
- Concessie Veluwe (2005-2010) (voormalige lijnen)
- Pagina's met onjuiste bestandskoppelingen
- Plaats Arnhem
- Station Arnhem Centraal
- Plaats Wageningen
- Wageningen Busstation
- Plaats Ede
- Station Ede-Wageningen