Lijn 166 Rotterdam Zuidplein - Dordrecht Centrum
Voormalige buslijn 166 | |
Vervoerder(s) | ZWN (1990 - 1994), ZWN-Groep (1994 - 1997) |
Regio | Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz O405, Den Oudsten MB200, DAF SB220 |
Periode | 27 mei 1990 t/m 31 mei 1997 |
Voorganger(s) | 166 |
Opvolger(s) | 20, 21, 166 |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 166 reed van Rotterdam via Heinenoord, Puttershoek, Maasdam en 's Gravendeel naar Dordrecht.
Dienstregeling
- In de avonden en op zondag werd niet gereden tussen Rotterdam en Heinenoord.
- Een enkele rit reed vanaf 's Gravendeel verder als lijn 165 naar Strijen.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
Heinenoord, Autobusstation | ||
Puttershoek, G. de Voslaan | ||
Puttershoek, Kastanjelaan | ||
Puttershoek, Sportlaan | ||
Maasdam, Gemeentehuis | ||
Maasdam, Sportlaan | ||
Maasdam, Smidsweg | ||
's Gravendeel, Maasdamseweg | ||
's Gravendeel, Smidsweg | ||
's Gravendeel, Weegje | ||
's Gravendeel, H. Hamerstraat | ||
Dordrecht, Rijksstraatweg | ||
Dordrecht, Drechtsteden Ziekenhuis | ||
Dordrecht, Van Kinsbergenstraat | ||
Dordrecht, Karel Doormanweg | ||
Dordrecht, Zuidendijk | ||
Dordrecht, Van Ruysdaelstraat | ||
Dordrecht, J.P. Heijeplein | ||
Dordrecht, Weizigtpark | ||
Dordrecht, Spuiweg | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Centrum |
Geschiedenis
Vanaf 27 mei 1990 ging lijn 166 ook door de Heinenoordtunnel verder rijden naar Rotterdam, waardoor het aantal bussen op dit traject wederom verhoogd werd. Alleen in de avonduren en op zondag bleef de lijn beginnen/eindigen in Heinenoord, alwaar dan aansluiting werd geboden op de overige buslijnen richting Rotterdam. In de rest van de dienstregeling en in de route vonden praktisch geen wijzigingen plaats.
Op 23 mei 1993 werd de frequentie op zondag verhoogd van een 2-uursdienst naar een regelmatige uurdienst, na het verdwijnen van lijn 165 tussen 's-Gravendeel en Dordrecht. Hierdoor ontstond, met name binnen Dordrecht, geen verslechtering van de reismogelijkheden. De lijn bleef wel uitsluitend tussen Heinenoord en Dordrecht rijden op zondag.
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Deze lijn bleef (vrijwel) ongewijzigd rijden, alleen in de (brede) spitsuren werd de frequentie op het grootste deel van het traject verhoogd naar een halfuursdienst (Heinenoord - Dordrecht of Heinenoord - 's-Gravendeel).
Op 1 juni 1997 werd in Dordrecht het Driebussensysteem geïntroduceerd. Als gevolg van deze introductie werden de streekbussen ingekort tot station Dordrecht. Reizigers naar de Binnenstad konden vanaf die datum gebruik maken van de Citybussen 20/21.