Lijn 123 Alkmaar Station - De Rijp Wollandje (2008-2011)
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 3 jul 2016 om 16:22 (Regenmaker heeft pagina Lijn 123 Alkmaar Station NS - De Rijp Wollandje hernoemd naar Lijn 123 Alkmaar Station - De Rijp Wollandje)
Voormalige buslijn 123 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord (2008-2018) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 14 december 2008 t/m 10 december 2011 |
Voorganger(s) | 123 |
Opvolger(s) | 123 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 123 reed van Alkmaar via West-Graftdijk naar De Rijp.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Kanaalkade | ||
Alkmaar, Oudorperdijkje | ||
Alkmaar, Rijnstraat | ||
Alkmaar, Nieuwe Schermerweg | ||
Alkmaar, Saturnusstraat P+R | ||
West-Graftdijk, Viaduct | ||
De Rijp, Julianalaan | ||
De Rijp, Fluytschip | ||
De Rijp, Wollandje |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd lijn 123 ingekort tot het Wollandje in De Rijp, voorts ging de lijn voortaan de hele week dagelijks 1x/uur rijden.
Het verlaten traject tussen De Rijp en Schermerhorn werd overgenomen door de nieuwe lijn 126, die van maandag t/m vrijdag overdag 1x/uur ging rijden tussen Alkmaar en De Rijp via Schermerhorn.
Op 11 december 2011 werd deze lijnvoering weer aangepast. Komende vanaf Alkmaar ging de lijn tot +-13:30 eerst via De Schermer naar De Rijp rijden en dan rechtstreeks terug en vanaf 13:30 ging de lijn eerst rechtstreeks naar De Rijp rijden en dan via De Schermer terug naar Alkmaar.