Lijn 97 Amsterdam Marnixstraat - Krommenie Station
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 19 feb 2016 om 18:05
Voormalige buslijn 97 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio's | Zaanstreek en Waterland, Amsterdam |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 30 mei 1992 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 97 reed van Amsterdam via Zaandam, Koog a/d Zaan, Zaandijk en Wormerveer naar Krommenie.
In de spitsrichting reed een enkele rit via de Sluispolderweg. In de daluren en op zaterdag overdag werd alleen tussen Zaandam en Krommenie 4x/uur gereden en reed 2x/uur een rit naar Amsterdam. Op maandag t/m vrijdag in het dal reden rond het middaguur twee ritten van/naar de Sluispolderweg.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Marnixstraat | ||
Amsterdam, Bestevaerstraat | ||
Amsterdam, Bos en Lommerplein | ||
Amsterdam, Basisweg/SFB | ||
Zaandam, Sluispolderweg | ||
Zaandam, Vijfhoek | ||
Zaandam, Peperstraat | ||
Zaandam, Frans Halsstraat | ||
Koog a/d Zaan, Verzetstraat | ||
Zaandijk, Guisweg | ||
Wormerveer, Station | ||
Wormerveer, Noordse Balk | ||
Krommenie, Zilverschoonlaan | ||
Krommenie, Station |
Geschiedenis
Omdat na de overname van de ENHABO twee lijnen 97 in het vervoergebied van de NZH reden, werd deze laatste op 31 mei 1992 vernummerd naar 89.