Lijn 66 Zaandam, Brigantijnstraat - Station NS
Voormalige buslijn 66 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Zaanstreek (2004 - 2010) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | ... t/m 11 december 2010 |
Opvolger(s) | 92 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Koopavond | 4x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Koopzondag | 4x/uur |
Lijn 66 reed van Peldersveld via Poelenburg, Zuid en het Centrum naar station Zaandam.
Route
Halte | ||
Zaandam, Brigantijnstraat | ||
Zaandam, Galjoenstraat | ||
Zaandam, Dodonaeusstraat | ||
Zaandam, Clusiusstraat | ||
Zaandam, Weerpad | ||
Zaandam, Oost-Dorsch | ||
Zaandam, De Vlinder | ||
Zaandam, Hotels Vijfhoek | ||
Zaandam, Vijfhoek | ||
Zaandam, Morgensterstraat | ||
Zaandam, Walraven van Hallstraat | ||
Zaandam, Het Mennistenerf | ||
Zaandam, Peperstraat | ||
Zaandam, Gedempte Gracht | ||
Zaandam, Vinkenstraat | ||
Zaandam, Rustenburg | ||
Zaandam, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn precies is ontstaan.
In de dienstregeling 2005 werd op zaterdag in de zomer- en kerstvakantie nog slechts 2x/uur gereden.
Vanaf 6 januari 2008 werden extra ritten toegevoegd op koopavonden, zaterdag en koopzondagen. Dit betekende dat de frequentie op sommige momenten verdubbeld werd.
Bij aanvang van de volgende concessie Zaanstreek op 12 december 2010 werd deze buslijn opgeheven. De route werd grotendeels opgenomen in die van lijn 92 van/naar Amsterdam die voortaan door Poelenburg en Zaandam-Zuid ging rijden. De vervangende buslijn reed bovendien vaker dan de lijn die opgeheven werd.