Lijn 73 Leerdam Station - Gorinchem Station
Buslijn 73 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Irisbus GX127, VDL Berkhof Ambassador, Taxibus |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur (lijntaxi) |
Dal | 1x/uur (lijntaxi) |
Avond | 1x/uur (tot 20.30 uur lijntaxi, na 20.30 uur belbus) |
Zaterdag | 1x/uur (lijntaxi) |
Zondag | 1x/uur (belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 73 rijdt van station Leerdam via de dorpen aan de zuidelijke oever van de Linge naar Gorinchem.
Dienstregeling
- Doordeweeks buiten de vakanties rijdt de bus tussen 7.30 en 10.00 uur in de richting Gorinchem en tussen 13.00 en 17.00 uur in de richting Leerdam in Gorinchem via het Merewade College. In alle andere gevallen rijden de bussen via de halte Spijksedijk.
- 's Avonds en op zondag wordt deze lijn als belbus gereden.
- Alleen de ritten in de scholierenspitsen worden met een reguliere bus gereden, daarbuiten rijdt een lijntaxi.
Route
Halte | ||
Leerdam, Station (aansluiting trein van/naar Dordrecht/Gelderm.) | ||
Leerdam, Dr. C. Voogdplein | ||
Leerdam, Prinses Marijkestraat | ||
Leerdam, Lingepolikliniek | ||
Asperen, Kerkweg | ||
Asperen, Gruttersdam | ||
Asperen, Raadhuisplein | ||
Asperen, Baronie | ||
Asperen, Drostlaan | ||
Heukelum, Kasteel Heukelum | ||
Heukelum, Gragtdijk | ||
Heukelum, Voorste Gewind | ||
Heukelum, Appeldijk | ||
Spijk, Lingegemaal | ||
Spijk, Uswente | ||
Spijk, Zuiderlingedijk 103 | ||
Spijk, Zuiderlingedijk/Postbus | ||
Spijk, Spijkerbak | ||
Spijk, De Lindehof | ||
Spijk, Postkantoor | ||
Gorinchem, Multatulistraat | ||
Gorinchem, Marconiweg | ||
Gorinchem, Spijksedijk | ||
Gorinchem, Dominee G.H. Kerstenlaan | ||
Gorinchem, Winkelcentrum Nieuw Dalem | ||
Gorinchem, Bachlaan | ||
Gorinchem, Merewade College | ||
Gorinchem, Glacis | ||
Gorinchem, Flank | ||
Gorinchem, Walstraat | ||
Gorinchem, Merwedekanaal | ||
Gorinchem, Station |
Zie ook
Geschiedenis
Bij Zuidooster werd deze verbinding in de jaren 80 gereden door lijn 49. In 1989 ruilde Zuidooster de lijn met Westnederland, die de lijn combineerde met de bestaande lijn 112 tot een nieuwe 112 tussen Lexmond en Gorinchem via Leerdam. Onder ZWN en Connexxion werd de 112 gehandhaafd tussen Leerdam en Gorinchem, waarbij de lijn als spitslijn ook het traject tussen Utrecht en Leerdam reed en op een onbekend moment hierbij niet meer via Lexmond reed.
Met de komst van Arriva als vervoerder in het DAV-gebied in 2003 werd lijn 112 ingekort tot het traject zoals dat vandaag de dag wordt gereden. Op het traject tussen Heukelum en Leerdam werden als spitsversterking ook nog enkele ritten gereden als lijn 114 die na Leerdam verder reden naar Utrecht. In 2004 werden ter verbetering van het onderscheid tussen de verschillende routevarianten binnen Leerdam weer enkele wijzigingen doorgevoerd. lijn 112 bleef de ritten tussen Gorinchem en Leerdam rijden, maar daarnaast gingen ook de spitsritten (Heukelum -) Leerdam - Utrecht weer onder dit lijnnummer rijden. Ook ging één van de ochtendritten tussen Leerdam Noord en Gorinchem rijden.