Lijn 297 Lier Guido Gezellelaan - Heist-op-den-Berg Station
Buslijn 297 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Van Hool New A360 |
Rijdt sinds | 1 september 2012 |
Voorganger(s) | 297 |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 22.15) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 297 rijdt van Lier via Berlaar, Itegem en Hallaar naar Heist-op-den-Berg.
In de middagspits begint één rit in Lier bij de Mivas, deze rijdt rechtstreeks naar de Australiëlaan en vanaf daar volgens de gewone route totaan de Veemarkt in Lier.
Route
Halte | ||
Lier, Guido Gezellelaan | ||
Lier, Zevenbergen | ||
Lier, Rubenslaan | ||
Lier, Smedenstraat | ||
Lier, Donk | ||
Lier, Krokuslaan | ||
Lier, Tulpenlaan | ||
↓ | Lier, Mivas | |
Lier, Veldstraat | ||
Lier, Australiëlaan | ||
↓ | Lier, Zagerijstraat (Station) | |
Lier, Rolwagenstraat | ||
Lier, Kliniek | ||
Lier, Markt | ||
Lier, Leopold III-Laan | ||
Lier, Molenstraat | ||
Lier, Kluizenplein | ||
Lier, Veemarkt | ||
Lier, Kapelstraat | ||
Lier, Hertog Janstraat | ||
Lier, Spreet | ||
Lier, Berlaarselaak | ||
Berlaar, Bastijnstraat | ||
Berlaar, De Klets | ||
Berlaar, Molenlei | ||
Berlaar, Kapellebaan | ||
Berlaar, Daalstraat | ||
Berlaar, Dorp | ||
Berlaar, Schoolstraat | ||
Berlaar, Sollevelden | ||
Berlaar, Itegembaan | ||
Berlaar, Hertstraat | ||
Berlaar, Ezenhoek | ||
Itegem, Jachtlaan | ||
Itegem, Oude Steenweg | ||
Itegem, Heibergstraat | ||
Itegem, Vogelzangstraat | ||
Hallaar, Natuurcentrum Averegten | ||
Hallaar, Verkensstraat | ||
Hallaar, Kerk | ||
Heist-op-den-Berg, Grens | ||
Heist-op-den-Berg, E. Woutersstraat | ||
Heist-op-den-Berg, Noordstraat | ||
Heist-op-den-Berg, OCMW | ||
Heist-op-den-Berg, Station |
Geschiedenis
De huidige lijnvoering ontstond op 1 september 2012 toen de voormalige lijn 297 werd geknipt in Lier. Het traject tussen Antwerpen en Lier Veemarkt ging rijden onder het nieuwe lijnnummer 90. Het traject tussen Lier Veemarkt en Heist-op-den-Berg bleef rijden onder het lijnnummer 297, vanaf de Veemarkt nam laatstgenoemde lijn tevens het stadstraject naar Lier Zevenbergen over van lijn 2.
Op 1 september 2015 werd de route in Itegem verlegd. Voortaan rijdt de bus niet meer door het Centrum langs de Kerk, maar buitenom via de hoofdweg. Een aantal haltes kwamen hierbij te vervallen, maar op de nieuwe route werden nieuwe haltes geplaatst.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Itegem (09-2012 - 09-2015)
Halte | ||
Itegem, Oude Steenweg | ||
Itegem, Leliestraat | ||
Itegem, Kerk (St. Guibertusplein) | ||
Itegem, P. Berchaensstraat | ||
Itegem, Zagerij | ||
Hallaar, Hallaaraard | ||
Hallaar, Kerk |