Lijn 19 Amsterdam Centraal Station - Aalsmeer Hortensialaan
Voormalige buslijn 19 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 9 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 19 reed van Amsterdam via Amstelveen, Bovenkerk en Schiphol naar Aalsmeer.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Nassaukade | ||
Amsterdam, Overtoom | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Koenenkade | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, Karselaan | ||
Amstelveen, KLM Hoofdkantoor | ||
Amstelveen, Plesmansingel | ||
Bovenkerk, Noorddammerlaan | ||
Bovenkerk, Schinkel | ||
Bovenkerk, Bosrandweg | ||
Schiphol, Oost | ||
Schiphol, Oude Meer | ||
Schiphol, Pontweg | ||
Aalsmeer, Aalsmeerderbrug | ||
Aalsmeer, Hortensialaan |
Geschiedenis
Op 3 juni 1973 fuseerden de NBM en Maarse en Kroon tot het nieuwe Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 9 werd gesplitst in de nieuwe lijnen 9 en 19. Beide lijnen reden een uurdienst tussen Amsterdam, Aalsmeer en Schiphol Oost, lijn 9 reed vanaf daar nog verder naar Schiphol Centrum en lijn 19 reed vanaf daar nog verder naar Aalsmeer.