Lijn 82 Ede Station Ede-Wageningen - Arnhem Station
Voormalige buslijn 82 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Veluwe, KAN/Rivierenland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 62 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 82 reed van Ede via Bennekom, Wageningen, Renkum, Heelsum, Doorwerth en Oosterbeek naar Arnhem.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Ede, Station Ede-Wageningen | ||
Ede, Van Heutzlaan | ||
Ede, Hotel Buitenzorg | ||
Ede, Politiebureau | ||
Ede, Proosdijerveldweg | ||
Ede, Station Ede-Wageningen | ||
Bennekom, Dorp | ||
Wageningen, Hoog | ||
Wageningen, Nol in 't Bos | ||
Renkum, Oranje Nassauoord | ||
Renkum, Molenweg | ||
Heelsum, Ottoweg | ||
Doorwerth, Kievitsdel | ||
Doorwerth, Richtersweg | ||
Oosterbeek, Wolfhezerweg | ||
Oosterbeek, Politiebureau | ||
Arnhem, Station |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 3 juni 1973 toen de NBM en Maarse en Kroon fuseerden tot Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 62 werd vernummerd naar lijn 82, om zo beter in het lijnennet rond Wageningen te passen.