Lijn 1 Alkmaar, Station - De Hoef (2011-2018)
Buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Alkmaar |
Formule | MAXX Alkmaar |
Materieel | VDL Berkhof Procity |
Rijdt sinds | 11 december 2011 |
Voorganger(s) | geen |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 1 rijdt vanaf station Alkmaar een lus via het Centrum, het Medisch Centrum Alkmaar en de Hoef in Alkmaar.
Van maandag t/m zaterdag tot 8.15 uur, in de avonduren en op zondag wordt er niet via het Centrum gereden.
In de andere richting rijdt lijn 5.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Nassaulaan | ||
Alkmaar, Kerkplein | ||
Alkmaar, Heul | ||
Alkmaar, Laat | ||
Alkmaar, Emmabrug | ||
Alkmaar, Ritsevoort | ||
Alkmaar, Metiusgracht | ||
Alkmaar, Medisch Centrum Alkmaar | ||
Alkmaar, Prinses Julianalaan | ||
Alkmaar, Overkrocht | ||
Alkmaar, De Hoef/van Goghlaan | ||
Alkmaar, Mesdaglaan | ||
Alkmaar, C. Pronklaan | ||
Alkmaar, Van de Veldelaan/Troostlaan | ||
Alkmaar, Van de Veldelaan/Schoumanslaan | ||
Alkmaar, Winkelcentrum De Hoef | ||
Alkmaar, Geestmolen | ||
Alkmaar, Van Ostadelaan | ||
Alkmaar, N. Beetskade | ||
Alkmaar, Station |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond op 11 december 2011 als nieuwe lijn tussen station Alkmaar, het Centrum en De Hoef.
Per 14 december 2014 werd de frequentie verlaagd. Sindsdien wordt altijd 1x/uur gereden.