Lijn 168 Dordrecht Centraal Station - Heinenoord Busstation (2008-2012)
Voormalige buslijn 168 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 1 januari 2008 t/m 30 juni 2012 |
Opvolger(s) | 168, 178 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/dag |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 168 reed van station Dordrecht via Ziekenhuis Dordwijk, de N3 en provincialeweg N217 naar busstation Heinenoord.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Leerpark | ||
Dordrecht, Ziekenhuis Dordwijk | ||
Dordrecht, Kiltunnel | ||
's-Gravendeel, Provincialeweg | ||
Maasdam, Provincialeweg | ||
Heinenoord, Busstation |
Geschiedenis
Op 1 januari 2008 ging de concessie Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee over naar Arriva, die zij in de zomer van 2007 gewonnen had op basis van uitbreiding van de dienstregeling en inzet van nachtbussen.
Onder het lijnnummer 168 gingen in de spitsuren ('s ochtends naar Dordrecht en 's middags naar Heinenoord) enkele snelle ritten via de N217, het Dordwijk Ziekenhuis en het Leerpark rijden. Onderweg werd alleen gestopt op enkele belangrijke haltes.
Op 1 juli 2012 werd deze lijn grondig gewijzigd. Voortaan ging lijn 168 nog slechts in de spitsrichting rijden tussen Dordrecht, Heinenoord en Rotterdam, ook ging de lijn via 's-Gravendeel rijden. De ritten in tegenspitsrichting werden overgenomen door de nieuwe snelbus 178