Lijn 167 Strijen Julianastraat - Rotterdam Zuidplein
Buslijn 167 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 0-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-2x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 167 rijdt van Strijen via Maasdam, Puttershoek, Blaaksedijk en busstation Heinenoord naar het Metrostation Zuidplein in Rotterdam.
Van maandag t/m vrijdag in het ochtenddal rijdt de helft van de ritten vanaf/tot halte Lageweg in Maasdam, waar dan kan worden overgestapt op lijn 166 naar Rotterdam.
Tijdens de ochtendspits wordt alleen van Maasdam naar Strijen gereden. De rest van het traject en in de andere richting wordt dan niet gereden. In de avonduren en het weekend rijdt lijn 167 niet tussen busstation Heinenoord en het Zuidplein.
Route
Halte | ||
Strijen, Julianastraat | ||
Strijen, Politiebureau | ||
Strijen, Boompjesstraat | ||
Strijen, Leeuwerikstraat | ||
Strijen, Nieuwestraat | ||
Strijen, Boomgaard | ||
Cillaarshoek, Hoekseweg | ||
Maasdam, 's-Gravendeelseweg | ||
Maasdam, Lageweg (helft ritten in daluren) | ||
Maasdam, Gemeentehuis | ||
Puttershoek, De Grienden | ||
Puttershoek, Sportlaan | ||
Puttershoek, Kastanjelaan | ||
Puttershoek, G. de Voslaan | ||
Puttershoek, Suikerfabriek | ||
Puttershoek, De Tol | ||
Blaaksedijk, Oost | ||
Heinenoord, Mollekade | ||
Heinenoord, Busstation (begin/-eindpunt avond/weekend) | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 1 januari 2008 ging de concessie Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee over naar Arriva, die zij in de zomer van 2007 gewonnen had op basis van uitbreiding van de dienstregeling en inzet van nachtbussen.
De dienstregeling bleef grotendeels ongewijzigd, alleen de frequentie op zondagochtend werd vanaf die datum verhoogd naar 1x/uur.