Lijn 71 Roermond Station - Echt Station
Buslijn 71 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport, Lei Wolters i.o.v. Veolia Transport |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea, Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 71 rijdt van Roermond via Herten, Linne, Maasbracht, Stevensweert en Ohe & Laak naar Echt.
Van maandag t/m vrijdag rijdt om 07.47 uur een extra bus van Maasbracht Markt naar station Echt, deze rit wordt met een 8-persoonsbusje uitgevoerd.
Route
Halte | ||
Roermond, Station | ||
Roermond, Zwartbroekplein | ||
Roermond, Nationaal Herdenkingspark | ||
Roermond, Rijksweg / Mussenberg | ||
Herten, Rijksweg / Schepersweg | ||
Linne, Veestraat | ||
Linne, Nieuwe Markt | ||
Linne, Maasbrachterweg | ||
Linne, Molenweg / Parklaan | ||
Maasbracht, Stationsweg | ||
Maasbracht, Kempweg / Voortstraat | ||
Maasbracht, Kempweg / Hofstraat | ||
Maasbracht, Kloosterstraat | ||
Maasbracht, Markt | ||
Maasbracht, Molenweg/Rabobank | ||
Maasbracht, Echterstraat / School | ||
Maasbracht, Echterstraat 62 | ||
Maasbracht, Stevensweerterweg | ||
Stevensweert, Eiland | ||
Stevensweert, Kruis | ||
Stevensweert, Roumerweg | ||
Ohé & Laak, Veldstraat | ||
Ohé & Laak, Dorpsstraat / Kerkstraat | ||
Ohé & Laak, Dorpsstraat | ||
Echt, Zuiderpoort | ||
Echt, Peijerstraat / Centrum | ||
Echt, Peijerstraat / Kortestraat | ||
Echt, Station |
Geschiedenis
2015: Per 14 december 2014 werd de volledige busbaan op de singelring in gebruik genomen. Hierdoor kon lijn 71 weer zijn oude route gaan rijden.
2014: Met ingang van dienstregeling 2014 per 5 januari 2014 ging lijn 71 in Roermond staduitwaarts via de Roerkade rijden in verband met de invoering van eenrichtingsverkeer op de singelring. Tevens werd er door wijzigingen in de NS-dienstregeling op station Echt 's avonds een pendelbus ingezet tussen Echt en Maasbracht. Deze wordt gereden door een 8-persoonsbusje.
Medio mei 2014 werd de route aangepast na vele problemen op drukke momenten op de Singelring. De lijn rijdt nu via Oranjelaan, Bredeweg en Koninginnelaan naar halte Zwartbroekplein. De halte Roerkade is hierbij vervallen.
Echter zijn de grootste problemen medio oktober 2014 verholpen door de plaatsing van nieuwe, vaste verkeerslichten. Dit zorgt voor een betere doorstroming van het verkeer. Hierdoor rijdt de lijn weer zijn route zoals deze hierboven staat beschreven.