Lijn 169 Amsterdam Amstelstation - Schiphol-Centrum Plaza/NS
Voormalige buslijn 169 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Berkhof Duvedec, Den Oudsten MB200 |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 169 reed van station Amsterdam Amstel via de RAI, Buitenveldert, Amstelveen, Amstelveen Westwijk en Bovenkerk naar Schiphol.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Amstelstation | ||
Amsterdam, Europaplein | ||
Amsterdam, Station RAI | ||
Amsterdam, Gelderlandplein | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Busstation (voorheen Plein 1960) | ||
Amstelveen, Ziekenhuis | ||
Amstelveen, Zagerij | ||
Amstelveen, Westwijkplein | ||
Amstelveen, Startbaan/Noorddammerweg | ||
Bovenkerk, Legmeerdijk | ||
Schiphol-Oost, Stationsplein | ||
Schiphol-Oost, Gebouw 133 | ||
Schiphol-Oost, Gebouw 70 | ||
Schiphol-Noord, Bussluis | ||
Schiphol-Noord, Loevesteinse Dwarsweg | ||
Schiphol-Centrum, Plaza/NS |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de NZH.
Vanaf 2 juni 1996 gingen de meeste ritten na Schiphol Plaza op verzoek voor uitstappende passagiers verder rijden naar de haltes RLD/Skypoort, Kokspassage, Vrachtgebouw en Triport.
Op een onbekend moment werden de tussenritten tot Industrieterrein Legmeer doorgetrokken naar Amstelveen Westwijk. De bediening van Legmeer kwam hiermee geheel te vervallen, reizigers hiervoor konden voortaan gebruik maken van de haltes op de Provincialeweg.