Lijn 468 Deurne Hoofdingang Ziekenhuis - Boekel Nia Domo
Buurtbuslijn 468 | |
---|---|
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | Samenwerkingsverband Regio Eindhoven |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties | |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Lijn 468 rijdt van Deurne via Milheeze, Bakel, Mortel, Gemert, Elsendorp en Venhorst naar Boekel.
Twee ritten elke kant op hebben vanuit Deurne als begin/eindpunt Elsendorp, Rabobank. Een rit vanuit Boekel heeft in beide richtingen als begin/eindpunt Bakel, Sint Jozefsheil.
Route
Halte | ||
Deurne, Hoofdingang Ziekenhuis | ||
Deurne, Swinkelslaan | ||
Deurne, Kruisstraat | ||
Deurne, Heiakker | ||
Deurne, Gerardushuis | ||
Milheeze, Binnenveld | ||
Milheeze, Kerk | ||
Milheeze, Kreijtenberg | ||
Milheeze, Molen | ||
Bakel, Sint Jozefsheil | ||
Bakel, Centrum | ||
Bakel, Bejaardencentrum | ||
Mortel, Oude Molenweg 58 | ||
Mortel, Kerk | ||
Gemert, Sint Josephstraat | ||
Gemert, Ridderplein | ||
Gemert, Sint Gerardusplein | ||
Gemert, Pastoor Poellplein | ||
Elsendorp, Rabobank | ||
Venhorst, Ringbaan 67 | ||
Venhorst, Meidoornstraat | ||
Venhorst, Telefoonstraat | ||
Boekel, Donkstraat | ||
Boekel, Nia Domo |
Geschiedenis
De verbinding Boekel - Gemert - Bakel - Deurne bestaat al geruime tijd. In Zuidooster dienstregeling 1957/1958 reed al een bus tussen Deurne en Gemert, lijn 16. Van Gemert naar Handel, Boekel en Venhorst reed toen lijn 29. In de Zuidooster dienstregeling 1961/1962 reed inmiddels lijn 23 van Deurne naar Bakel en reed op zondag ook een rit tussen Bakel en Uden, via Boekel. De bus naar Venhorst was inmiddels verdwenen. In de Zuidooster dienstregeling 1973/1974 was lijn 23 inmiddels opgeheven.
Op 27 augustus 1979 keerde deze verbinding terug als de nieuwe Buurtbus H. Deze reed aanvankelijk van Bakel naar Boekel. Deze bus reed ook zaterdagen enkele ritten. Op 21 mei 1981 werd deze vanaf Bakel verlengd naar Deurne. Deze verbinding is sindsdien blijven bestaan. Op 23 mei 1993 kregen alle buurtbussen een lijnnummer. Buurtbus H werd lijnnummer 168. Deze bus ging over van Zuidooster naar Hermes.
Tot 8 januari 2006 reed deze lijn onder lijnnummer 168. Vanaf die datum reed deze lijn niet langer op zaterdag.
De volgende lijnen hebben gereden op (delen van) het traject Boekel - Gemert - Bakel - Deurne:
- Lijn 16 Deurne Markt - Gemert De Keijzer (in ieder geval 1957/1958)
- Lijn 29 Gennep Wilhelminaplein - Eindhoven Parkeerterrein (in ieder geval 1957/1958)
- Lijn 23 Deurne Markt - Bakel De Gouden Leeuw (minimaal 1961/1962 t/m 1969/1970)
- Buurtbus H: Bakel - Mortel - Gemert - Elsendorp - Venhorst - Boekel (27 augustus 1979 t/m 30 mei 1981)
- Buurtbus H: Deurne - Milheeze - Bakel - Mortel - Gemert - Elsendorp - Venhorst - Boekel (31 mei 1981 t/m 22 mei 1993)
- Lijn 168 Deurne Ziekenhuis - Boekel Nia Domo (23 mei 1993 t/m 7 januari 2006)
- Lijn 468 Deurne Hoofdingang Ziekenhuis - Boekel Nia Domo (vanaf 8 januari 2006)