Lijn 170 Amsterdam Centraal Station - Uithoorn Amstelplein
Buslijn 170 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City TÜ, VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro G |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur |
Dal | 6x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 2-6x/uur |
Zondag | 2-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 170 rijdt van station Amsterdam Centraal via het Museumplein, Haarlemmermeerstation, Amstelveen en Uithoorn Busstation naar de Meerwijk in Uithoorn.
De helft van de ritten rijdt vanuit Amsterdam slechts tot het busstation van Uithoorn (maandag tot zaterdag overdag 3x per uur, 's avonds en zondag 2x per uur). Op zondagavond rijdt de gehele lijn slechts 2x per uur en rijden alle ritten naar het Amstelplein in Uithoorn.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Nieuwezijds Kolk | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Westermarkt | ||
Amsterdam, Marnixstraat | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Raamplein | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Hobbemastraat | ||
Amsterdam, Museumplein | ||
Amsterdam, Jacob Obrechtstraat | ||
Amsterdam, Emmastraat | ||
Amsterdam, Valeriusplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Stadionplein | ||
Amsterdam, IJsbaanpad | ||
Amsterdam, Amstelveenseweg | ||
Amsterdam, VU Medisch Centrum | ||
Amsterdam, Koenenkade | ||
Amsterdam, Van Nijenrodeweg | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, Dijkgravenlaan | ||
Amstelveen, Kruiskerk | ||
Amstelveen, Heemraadschapslaan | ||
Amstelveen, Busstation | ||
Amstelveen, Hueseplein | ||
Amstelveen, Doctor Plesmansingel | ||
Amstelveen, Sportlaan | ||
Amstelveen, Startbaan | ||
Amstelveen, Grote Beer | ||
Amstelveen, Poortwachter | ||
Amstelveen, Zagerij | ||
Amstelveen, Nesserlaan | ||
Amstelveen, J.C. van Hattumweg | ||
Amstelveen, Zijdelweg | ||
Amstelveen, Christinahoeve | ||
Uithoorn, Willem Klooslaan | ||
Uithoorn, Arthur van Schendellaan | ||
Uithoorn, Heijermanslaan | ||
Uithoorn, Romeflat | ||
Uithoorn, Achterberglaan | ||
Uithoorn, Alfons Ariënslaan | ||
Uithoorn, Busstation | ||
Uithoorn, Watsonweg | ||
Uithoorn, Korte Polder | ||
Uithoorn, Rietgans | ||
Uithoorn, Fort aan de Drecht | ||
Uithoorn, Fermoor | ||
Uithoorn, Amstelplein |
Geschiedenis
Oorspronkelijk reed lijn 170 als CN-lijn 8 vanaf Uithoorn naar het Haarlemmermeerstation. In 1980 werd de lijn doorgetrokken via de Lairessestraat naar het Centraal Station en in 1981 vernummerd naar lijn 170. In Uithoorn werd de lijn verlengd naar de Uithoornse woonwijk Meerwijk. Enige tijd reden enkele diensten door naar Mijdrecht en Woerden. Van 1987 tot 2007 reed de lijn volledig met gelede bussen.
Oorspronkelijk reed de lijn op maandag t/m zaterdag de gehele dag en zondagmiddag 4x/uur, waarna slechts de helft van het aantal ritten naar het Amstelplein reed. In de late avonduren en op zondagochtend vroeg werd 2x/uur het hele traject gereden.
Vanaf 14 december 2008 werd de frequentie op maandag t/m vrijdag overdag verhoogd naar 6x/uur.