Lijn 4 Nijmegen, Centraal Station - Aldenhof
Buslijn 4 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Merdeces-Benz Citaro CNG MAN Lion's City CNG |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 4 is een buslijn die in Nijmegen vanaf het centrale station naar de wijk Aldenhof rijdt. Lijn 4 rijdt de hele week door tweemaal per uur.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Tollenstraat | ||
Nijmegen, Thijmstraat | ||
Nijmegen, Dobbelmanweg / Groenestraat | ||
Nijmegen, Willemsweg / Groenestraat | ||
Nijmegen, Hertstraat | ||
Nijmegen, Pandastraat | ||
Nijmegen, Akkerlaan | ||
Nijmegen, Meentstraat | ||
Nijmegen, Krekelstraat | ||
Nijmegen, Kam. Onnesstraat | ||
Nijmegen, Hatertseweg / Grootstalselaan | ||
Nijmegen, Hatert-Centrum | ||
Nijmegen, Van Boetbergweg / Malvert | ||
Nijmegen, De Doekenborg | ||
Nijmegen, Aldenhof 50/70 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 54/64 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 12/32 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 13/38 straat | ||
Nijmegen, Aldenhof 53/14 straat |
Geschiedenis lijn 4
Lijn 4 werd op 9 december 2012 geïntroduceerd als geheel nieuwe lijn tussen station Nijmegen en Aldenhof. De buslijn nam samen met de lijnen 1 en 3 de bediening van de Hazenkamp over van lijn 7. Bovendien nam de bus de bediening van Aldenhof over van de lijnen 9 (maandag tot en met zaterdag overdag) en 2 ('s avonds en op zondag).
Bediening Aldenhof
De bediening van Aldenhof is in het verleden een buitenbeentje geweest en door diverse buslijnen op zich genomen. Vaak werd Aldenhof op maandag t/m zaterdag overdag anders bediend dan in de avonduren en zondagen. Met de komst van lijn 4 heeft Aldenhof voor het eerst sinds 2004 weer een vaste bediening door één lijn door de wijk op alle dagen en alle tijdstippen. De route tussen het centraal station en Aldenhof staat kort omschreven.
- Lijn 9 Ringlijn Nijmegen, Brabantse Poort - Centraal Station (6 september 1992 t/m 29 mei 1994; via centrum en Hatertseweg)
- Lijn 20 Ringlijn Nijmegen, Brabantse Poort - Aldenhof (onbekend t/m 19 augustus 2000; niet naar station Nijmegen)
- Lijn 2 Nijmegen, Weezenhof - Sint Maartenskliniek (20 augustus 2000 t/m 13 december 2008; vanaf 12 december 2004 alleen 's avonds en op zondag; via Graafseweg)
- Lijn 8 Nijmegen Aldenhof/Hatert - Berg en Dal Groot Berg en Dal (12 december 2004 t/m 9 december 2006; via CWZ, Hatertseweg)
- Lijn 20 Nijmegen, Centraal Station - Brabantse Poort (12 december 2004 t/m 9 december 2006; via centrum, CWZ, Hatertseweg, niet 's avonds en in weekend)
- Lijn 9 Nijmegen Centraal Station - Grave Busstation (10 december 2006 t/m 8 december 2012; via spoorkuil, Hatertseweg)
- Lijn 2 Nijmegen, Weezenhof - Plein 1944 (14 december 2008 t/m 8 december 2012; alleen 's avonds en op zondag; via Graafseweg)
- Lijn 4 Nijmegen, Centraal Station - Aldenhof (vanaf 9 december 2012; via Hazenkamp, Hatertseweg)