Lijn 660 Alkmaar, Station - Kees Boekestraat
Buslijn 660 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 660 rijdt van station Alkmaar naar de Hogeschool Alkmaar.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station NS | ||
Alkmaar, Hogeschool Alkmaar | ||
Alkmaar, Kees Boekestraat |
Varia
Geschiedenis
Bij aanvang van de concessie Noord-Holland Noord op 15 december 2002 reed deze lijn ook al, destijds reed de lijn in de spitsrichting 4x/uur, in de tegenspits en de daluren werd 2x/uur gereden.
Op een later moment werd de lijn opgeheven en ging lijn 162 rijden van/naar de Hogeschool Alkmaar.
Op 14 december 2008 ging de nieuwe concessie Noord-Holland Noord in, hierbij werd het R-net geïntroduceerd. Voor de regio Alkmaar betrof het lijn 360. Lijn 360 ging op maandag t/m vrijdag rijden tussen Heerhugowaard en de Hogeschool in Alkmaar. In de avonduren en het weekend werd alleen gereden tussen Heerhugowaard en station Alkmaar.
In 2012 moest bezuinigd worden op het busvervoer in deze concessie. R-netlijn 360 werd de hele week ingekort tot station Alkmaar. Het vervallen traject tussen het station en de Hogeschool kwam voor rekening van de nieuwe lijn 660 die dit traject op maandag t/m vrijdag 4x/uur ging berijden.