Lijn R15 Brussel Noord - Denderleeuw Station
Buslijn R15 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Vervoerregio | Vlaamse Rand |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | R15 |
Materieel | Onbekend |
Rijdt sinds | 6 januari 2024 |
Voorganger(s) | 355 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2-3x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur (tot 22:05) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zaterdagavond | 1x/uur (tot 22:10) |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn R15 rijdt van Brussel via Sint-Jans-Molenbeek, Koekelberg, Sint-Agatha-Berchem, Groot-Bijgaarden, Sint-Ulriks-Kapelle, Ternat, Wambeek, Borchtlombeek en Liedekerke naar Denderleeuw.
Dienstregeling
- In de spitsuren rijden extra ritten op trajectdelen.
- In de daluren wordt slechts 1x per uur gereden tussen Ternat en Denderleeuw.
- In de avonduren na 21:00 wordt de frequentie verlaagd naar 1x per uur.
Route
Halte | ||
Brussel, Noord | ||
Brussel, Rogier | ||
Brussel, Albert II-Laan (Boulevard Albert-II) | ||
Brussel, IJzer (Yser) | ||
Sint-Jans-Molenbeek, Sainctelette | ||
Sint-Jans-Molenbeek, Ribaucourt | ||
Sint-Jans-Molenbeek, Ourthe | ||
Koekelberg, Simonis | ||
Koekelberg, Besme | ||
Koekelberg, Bossaert-Basiliek (Bossaert-Basilique) | ||
Sint-Agatha-Berchem, Heilig Hartcollege | ||
Sint-Agatha-Berchem, Goffin | ||
Sint-Agatha-Berchem, Valida | ||
Sint-Agatha-Berchem, Schweitzer | ||
Sint-Agatha-Berchem, Vereman | ||
Sint-Agatha-Berchem, Azuur (Azur) | ||
Sint-Agatha-Berchem, Hunderenveld | ||
Groot-Bijgaarden, Gezellestraat | ||
Groot-Bijgaarden, Emile Deblutslaan | ||
Groot-Bijgaarden, Kartonfabriek | ||
Groot-Bijgaarden, Kerk | ||
Groot-Bijgaarden, Don Bosco | ||
Groot-Bijgaarden, Merlo | ||
Groot-Bijgaarden, Bekkerzeelweg | ||
Groot-Bijgaarden, Hendrik Placestraat | ||
Groot-Bijgaarden, Rodenberg | ||
Sint-Ulriks-Kapelle, Lindenberg | ||
Sint-Ulriks-Kapelle, Begraafplaats | ||
Sint-Ulriks-Kapelle, Kapel | ||
Sint-Ulriks-Kapelle, Kerk | ||
Sint-Ulriks-Kapelle, Krekelendries | ||
Sint-Ulriks-Kapelle, Weg op Bodegem | ||
Ternat, Opalfene | ||
Ternat, Meidoorn | ||
Ternat, Begraafplaats | ||
Ternat, Neeralfenestraat | ||
Ternat, Markt | ||
Ternat, Park Kruikenburg | ||
Ternat, Station | ||
Ternat, Kerkstraat | ||
Ternat, Vinkenlaan | ||
Wambeek, Vianestraat | ||
Wambeek, Stenebrugstraat | ||
Wambeek, Klapscheut | ||
Borchtlombeek, Kraanstraat | ||
Borchtlombeek, Zonnetje | ||
Borchtlombeek, Kerk | ||
Borchtlombeek, Weverstraat | ||
Liedekerke, Kleistraat | ||
Liedekerke, Gravenbos | ||
Liedekerke, Korenbloem | ||
Liedekerke, Bos | ||
Liedekerke, Meidoorn | ||
Liedekerke, Cathemlinde | ||
Liedekerke, Pamelsestraat | ||
Liedekerke, Dorpsplein | ||
Denderleeuw, Kasteelstraat | ||
Denderleeuw, Bibliotheek | ||
Denderleeuw, College | ||
Denderleeuw, Centrum | ||
Denderleeuw, Koopwarenstraat | ||
Denderleeuw, Station |
Geschiedenis
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd de bestaande lijn 355 (Brussel - Liedekerke) vernummerd naar lijn R15, om daarmee aan te geven dat deze lijn in de regio rond Brussel rijdt. Met deze nieuwe lijnaanduiding worden tevens conflicten vermeden met de buslijnen van de MIVB.
Met deze vernummering werd de route doorgetrokken van Liedekerke naar Denderleeuw, maar vervielen tegelijkertijd enkele haltes vanwege het beperkte gebruik of omdat deze vlak bij een andere zijn gelegen. Op grote lijnen bleef de dienstregeling gelijk, maar de ritten op zondag kwamen te vervallen.