Lijn 42 Aalst Station - Asse Station
Voormalige buslijn 42 in België | |
Vervoerder(s) | De Decker-Van Riet i.o.v.De Lijn |
Vervoerregio | Aalst |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Scania Citywide LE, VDL Citea SLE-120, MAN Lion's City A21, |
Periode | ... t/m 5 januari 2024 |
Voorganger(s) | 61a |
Opvolger(s) | 402 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/dag |
Spits (vakantie) | 3x/dag |
Dal | 1x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/dag |
Zondag | reed niet |
Lijn 42 reed van Aalst via Moorsel, Meldert en Essene naar Asse.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden twee ritten van Moorsel Koebrugstraat naar Asse, één rit van Asse naar Aalst Atheneum en één rit van Asse naar Aalst Station.
- Rond het middaguur reed één rit van Aalst Atheneum naar Asse en één rit van Asse naar Aalst Station.
- In de middagspits reden twee ritten van Aalst Station naar Asse, één rit van Asse naar Aalst Station en twee ritten van Asse naar Moorsel Dorp.
- Op woensdag begon één van de ritten in de middagspits te Moorsel Dorp in plaats van te Aalst Station. De rit in de middag begon an bij Aalst Atheneum.
- In de vakanties verviel een enkele rit.
Route
Halte | ||
Aalst, Technisch Atheneum 1 | ||
Aalst, Asserendries | ||
Aalst, VTI | ||
Aalst, Ledebaan | ||
Aalst, Meuleschettestraat | ||
Aalst, Meuleschettekapel | ||
Aalst, Esplanade | ||
Aalst, Vredeplein | ||
Aalst, Station | ||
Aalst, Een Meistraat | ||
Aalst, Doolhofstraat | ||
Aalst, Slotstraat | ||
Aalst, Onze-Lieve-Vrouw Ziekenhuis | ||
Aalst, Paardendries | ||
Aalst, Achterweg | ||
Moorsel, Koebrugstraat | ||
Moorsel, Kapittelstraat | ||
Moorsel, Waverstraat | ||
Moorsel, Onze-Lieve-Vrouw Kapel | ||
Moorsel, Dorp | ||
Moorsel, Opwijksesteenweg | ||
Meldert, Koeisteert | ||
Meldert, Achterstraat | ||
Meldert, Walburgaweg | ||
Meldert, Hoogstraat | ||
Meldert, Dorpstraat | ||
Meldert, Kerk | ||
Meldert, Kleindriesstraat | ||
Meldert, Koeweideweg | ||
Meldert, Huyseveldstraat | ||
Essene, Brusselbaan | ||
Asse, Terheide Lindestraat | ||
Asse, Terheide Kerk | ||
Asse, Heuvelstraat | ||
Asse, Groenstraat | ||
Asse, Budastraat | ||
Asse, Wijndruif | ||
Asse, Nerviërs | ||
Asse, Kalkoven | ||
Asse, Nieuwstraat | ||
Asse, Gemeenteplein | ||
Asse, Belvédère | ||
Asse, Station |
Geschiedenis
Deze lijn was op een onbekend moment ontstaan als vernummering van lijn 61a.
Op een onbekend moment zijn op zaterdag de ritten Aalst - Baardegem geschrapt.
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Deze lijn werd op die datum vernummerd naar [[Lijn 402 Aalst Station - Asse Station |lijn 402]]. Voorts kwamen enkele de haltes te vervallen, ter vervanging werd de halte Esplanade voortaan in beide richtingen bediend. Sommige haltes kregen ook een andere naam, die beter aansluit op de huidige situatie.