Lijn 7 Noordwijk Weg naar Opende Oost - Groningen Hoofdstation NS
Versie door Dennenboom (overleg | bijdragen) op 29 aug 2021 om 14:04 (Vernummering van 8 naar 88 was al eerder)
Voormalige buslijn 7 | |
Vervoerder(s) | ESA |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Groenewold, Hainje, ESA |
Periode | 28 mei 1972 t/m 17 november 1979 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag |
Dal | 1x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
ESA Lijn 7 reed van Noordwijk naar Groningen via de Lucaswolde, Boerakker, Midwolde, Lettelbert, Oostwold en Hoogkerk. Van maandag t/m vrijdag werd er in beide richtingen één rit gereden.
Route
Halte | ||
Weg naar Opende Oost | ||
Noordwijk Café Deenen | ||
Lucaswolde, Leidijk | ||
Boerakker, Kerk | ||
Tolbert, Noorderweg | ||
Pasop, Pasop | ||
Midwolde, Hondehoek | ||
Lettelbert, Kerk | ||
Oostwold, Café Star | ||
Poffert, Café Boer | ||
Hoogkerk, Brug | ||
Groningen, Café De Slingerij | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Hoofdstation |
Geschiedenis
Met het ingaan van ESA dienstregeling op 26 mei 1974 werd de lijn vernummerd in lijn 8.
Op 18 november 1979 werd het lijnennet van de ESA ondergebracht in de FRAM-nummering. De oude lijn 8 werd op die datum vernummerd naar lijn 88. De route en dienstregeling bleven onder dit nieuwe lijnnummer ongewijzigd gehandhaafd.