Lijn 65 Gent Sint-Pietersstation - Ursel Kerk
Buslijn 65 in België | |
Vervoerder(s) | (Ganda Cars i.o.v.) De Lijn |
Entiteit | Oost-Vlaanderen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Rijdt sinds | 1 september 2019 |
Voorganger(s) | 65 |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Avond (weekend) | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 65 reed van Gent via Mariakerke, Lovendegem en Zomergem naar Ursel.
Dienstregeling
- In de spitsuren rijden diverse extra ritten op trajectdelen en worden enkele routevarianten bediend.
Route
Halte | ||
Gent, Sint-Pietersstation | ||
Gent, Meersstraat | ||
Gent, Albertbrug | ||
Gent, Neermeerskaai | ||
Gent, Jubileumlaan | ||
Gent, Andrieslaan | ||
Gent, Beneluxplein | ||
Gent, Overzet | ||
Gent, Einde Were | ||
Gent, Eiland Malem | ||
Gent, Appelstraat | ||
Gent, Biezenstuk | ||
Gent, Rooigemlaan | ||
Gent, Guslainbrug | ||
Gent, Nieuwe Wandeling | ||
Gent, Brugsepoort | ||
Gent, Zuid | ||
Gent, Kapucijnenham | ||
Gent, Reep | ||
Gent, Sint-Jacobs | ||
Gent, Ottogracht | ||
Gent, Fratersplein | ||
Gent, Tolhuislaan | ||
Gent, Tolpoort | ||
Gent, Spaarstraat | ||
Gent, Sint-Lucas Biervlietstraat | ||
Gent, Kolveniersgang | ||
Gent, Rabot | ||
Gent, Witte Kapoenplein | ||
Gent, Nieuwevaartbrug | ||
Gent, Ferrerlaan | ||
Mariakerke, Vaartstraat | ||
Mariakerke, Mazestraat | ||
Mariakerke, Groenestaakstraat | ||
Mariakerke, VISO AHS | ||
Mariakerke, Industrieweg | ||
Evergem, Rabotstraat | ||
Lovendegem, Bierstal | ||
Lovendegem, Appensvoorde | ||
Lovendegem, Oostveldkouter | ||
Lovendegem, Binnenslag | ||
Lovendegem, Nieuwstraat | ||
Lovendegem, Triestlaan | ||
Lovendegem, Kerk | ||
Lovendegem, Warandestraat | ||
Lovendegem, Vellare | ||
Zomergem, Mispelare Stelplaats | ||
Zomergem, Overdam | ||
Zomergem, Korteboeken | ||
Zomergem, Schauwbroekstraat | ||
Zomergem, Dreef | ||
Zomergem, Kerk | ||
Zomergem, Rijvers | ||
Zomergem, Guido Gezellestraat | ||
Zomergem, Nekke | ||
Zomergem, Gentbrug | ||
Zomergem, Weegbrug | ||
Ursel, Essenbos | ||
Ursel, Veldkruisstraat | ||
Ursel, Molenkouterstraat | ||
Ursel, Vleeswarenfabriek | ||
Ursel, Dorp | ||
Ursel, Schaperstraat | ||
Ursel, Kerk |
Geschiedenis
-De voorloper van deze lijn was tramlijn Z van Gent naar Zomergem. Aanvang tramlijn op 23 november 1886. Laatste dag dat de tram reed was 30 mei 1959.
-Vanaf 31 mei 1959 werd dit buslijn Z.
-Vanaf 1977 kreeg deze lijn het lijnnummer 676 en 676(barré/doorstreept) voor ritten die een beperkt traject reden.
-Vanaf 1993 kreeg deze lijn het lijnnummer 65 voor de ritten naar Ursel en de beperkte ritten tot Zomergem en 66 voor de ritten tot Eeklo.
Op 1 september 2019 kwam het traject tussen het Arteveldepark en Sint-Pietersstation van lijn 65 te vervallen en als alternatief konden reizigers op dit traject gebruik maken van lijn 19, die veel frequenter naar het Arteveldepark rijdt. Op de rest van het traject naar Ursel bleven de route en dienstregeling vrijwel ongewijzigd.
Op 29 juni 2020 werd de route in Gent gewijzigd, zodat de bussen minder last hebben van de verkeerscongestie op de Stadsring. Daarvoor in de plaats rijden alle ritten in beide richtingen voortaan via het Jan Palfijnziekenhuis. Daarnaast wijzigden ook de vertrek- en aankomsttijden.
Halte | ||
Gent, Koning Albertbrug | ||
Gent, Bijlokehof | ||
Gent, Bernard Spaelaan | ||
Gent, Ekkergem Kerk | ||
Gent, Einde Were |