Lijn 9 Groningen Station - Winschoten Station
Versie door Wikibot (overleg | bijdragen) op 1 jun 2020 om 10:14 (Robot: automatisch tekst vervangen (-Lijn 41 Groningen Autobusstation - Delfzijl Europaweg +Lijn 41 Groningen Centraal Station - Delfzijl Europaweg, -Lijn 46 Appingedam Autobusstation - Delfzijl Station NS +Lijn 46 Appingedam Busstation - Delfzijl Stat...)
Voormalige buslijn 9 | |
Vervoerder(s) | GADO |
Regio | Oost-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 2 oktober 1960 t/m 21 mei 1982 |
Opvolger(s) | 79 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 1x/uur |
Route
Halte Niet alle haltes worden genoemd
| ||
Groningen, Autobusstation | ||
Groningen, Veemarkt | ||
Groningen, Borgbrug | ||
Groningen, Weg naar Gideon | ||
Waterhuizen, Brug | ||
Westerbroek, Café Wolthuizen | ||
Foxhol, Café Wiardi | ||
Martenshoek, Sluis | ||
Hoogezand, GADO Wachtkamer | ||
Sappemeer, Parkstraat | ||
Zuidbroek, Westeind | ||
Zuidbroek, Hotel Themmer | ||
Noordbroek, Hotel | ||
Nieuwe Scheemda, Pompstation | ||
Scheemda, Gereformeerde Kerk | ||
Heiligerlee, Standbeeld | ||
Winschoten, Autobusstation |
Geschiedenis
In de GADO Dienstregeling 1979/1980 werd er op deze lijn de gehele week een uurdienst gereden. In de avonduren werd er alleen tussen Noordbroek en Groningen een uurdienst gereden, naar Winschoten werd eens in de twee uur bediend.
In de GADO Dienstregeling 1981/1982 werd er de globaal de gehele week een uurdienst gereden. Er werd op sommige momenten van tot Noordbroek, Wachthuisje gereden. Van maandag t/m vrijdag reed in de ochtend vanaf Hoogezand GADO één extra rit naar Nieuw Scheemda en één naar Groningen.
Met ingang van de GADO Dienstregeling 1982/1983 werd deze lijn vernummerd in lijn 79.