Lijn 47 Rotterdam, Zuidplein - Kralingse Zoom
Voormalige buslijn 47 | |
Vervoerder(s) | RET |
Regio | Rotterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Rotterdam |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 1996/1997 t/m 23 mei 2004 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 3-4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-3x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 47 reed van metrostation Rotterdam Zuidplein via Slinge, Lombardijen, IJsselmonde en de Brienenoordbrug naar metrostation Rotterdam Kralingse Zoom.
Dienstregeling
- In de daluren na 12:00 werd de frequentie verhoogd naar 4x per uur.
- Op zaterdagochtend voor 11:00 werd slechts 2x per uur gereden.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Rotterdam, AHOY-complex | ||
Rotterdam, Zuiderpark | ||
Rotterdam, Slinge | ||
Rotterdam, Asterlo | ||
Rotterdam, Larenkamp | ||
Rotterdam, Langenhorst | ||
Rotterdam, Schuilenburg | ||
Rotterdam, Zuiderbegraafplaats | ||
Rotterdam, Paasweide | ||
Rotterdam, Victor Hugoweg | ||
Rotterdam, Van de Woestijnestraat | ||
Rotterdam, Dumasstraat | ||
Rotterdam, Catullusweg | ||
Rotterdam, Homerusstraat | ||
Rotterdam, Station Lombardijen | ||
Rotterdam, Kreekhuizenlaan | ||
Rotterdam, Klein Nieuwland | ||
Rotterdam, Keizerswaard | ||
Rotterdam, De Hagen | ||
Rotterdam, Akkeroord | ||
Rotterdam, Zuiderhagen | ||
Rotterdam, Oosterhagen | ||
Rotterdam, Vruchtentuin | ||
Rotterdam, Prinsenplein | ||
Rotterdam, Koninginneweg | ||
Rotterdam, Roelantweg | ||
Rotterdam, Van Hoochstratenweg | ||
Rotterdam, IJsselmondseplein | ||
Rotterdam, HES | ||
Rotterdam, Kralingse Zoom |
Geschiedenis
Het ontstaan van deze lijn is onbekend. In 2001 en 2002 werd 's avonds en op zondag niet tussen Zuidplein en station Lombardijen gereden.
Met ingang van 4 november 2002 ging lijn 47 via de Slinge rijden in plaats van via de Vaanweg. Ook werd er vanaf dat moment altijd van/naar Zuidplein gereden en werd tussen Keizerswaard en Prinsenplein via de Oosterhagen gereden ter vervanging van de verlegde lijn 75.
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
Rotterdam, Victor Hugoweg |
Met ingang van 24 mei 2004 ging lijn 47 niet meer naar het Zuidplein rijden, maar naar Pendrecht (en tijdens de spitsuren naar de Waalhaven).