Lijn 097 Mönchengladbach Hauptbahnhof - Jüchen Schulzentrum
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 097 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | NEW MöBussub |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur (tot 21:00) |
Avond (weekend) | 0-1x/uur (tot 20:00) |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/(2) uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 097 rijdt van Mönchengladbach Hauptbahnhof via Mönchengladbach Hermges, Mönchengladbach Rheydt, Mönchengladbach Odenkirchen, Mönchengladbach Sasserath en Jüchen Hochneukirch naar Jüchen Stadtmitte.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt er 2x/uur gereden tussen Mönchengladbach Hauptbahnhof en Jüchen Schulzentrum. Het ene halfuur rijdt de bus via een directe route naar Jüchen Schulzentrum. Het andere halfuur wordt via het Regiopark en Zur Hochneukirch Bahnhof naar Jüchen Schulzentrum gereden. De laatst genoemde rit rijdt vanaf 12:00 uur via de halte Kabelwerk.
- Naast deze twee ritten rijden doordeweeks ook nog 1x/2 uur een rit vanaf Zur Kapelle naar Jüchen Schulzentrum en 1x/2 uur een rit vanaf Hochneukirch Reinartz naar Jüchen Schulzentrum (niet via Jüchen Markt). In de avonduren rijden deze ritten niet.
- Op zaterdag wordt tot circa 13:00 uur 2x/uur gereden tussen Mönchengladbach en Jüchen Markt. Het ene halfuur wordt via Hochneukirch Bahnhof naar Jüchen Markt gereden, hierbij wordt het Regiopark niet bediend. Het andere halfuur wordt via een directe route naar Jüchen Markt gereden. Tussen 11:00 en 14:00 uur rijden de meeste ritten richting Jüchen via de halte Kabelwerk. Na 13:00 uur wordt de frequentie verlaagd van 2x/uur naar 1x/uur. De routevarianten via de directe route en Hochneukirch Bahnhof worden dan onregelmatig bediend.
- Op zondag rijden ook alle ritten tot Jüchen Markt. Echter wordt vanaf Mönchengladbach Hauptbahnhof 1x/uur naar Jüchen Markt gereden en worden de twee routevarianten (gelijk aan zaterdag) 1x/2 uur gereden. Daarnaast rijden er geen ritten vanaf Zur Kapelle en rijden er drie ritten vanaf Hochneukirch Reinartz met een frequentie van 1x/3 uur naar Jüchen Markt. Wanneer deze ritten rijden, rijden er geen ritten vanaf Mönchengladbach Hauptbahnhof waardoor een gat van twee uur in de dienstregeling valt.
- In het weekend rijden tot circa 20:00 uur enkele ritten van Mönchengladbach Hauptbahnhof naar Jüchen Markt en van Jüchen Markt naar Hochneukirch Reinartz.
Route
Halte | ||
Mönchengladbach, Hauptbahnhof/Europaplatz | ||
Mönchengladbach, Bismarckplatz | ||
Mönchengladbach, Fliethstraße | ||
Mönchengladbach, Hermges | ||
Mönchengladbach, Webschulstraße | ||
Mönchengladbach, Steubenstraße | ||
Mönchengladbach, Am Gerstacker | ||
Mönchengladbach, Kabelwerk | ||
Mönchengladbach, Gartenstraße | ||
Mönchengladbach, Rathaus Rheydt | ||
Mönchengladbach, Marienplatz | ||
Mönchengladbach, Theater | ||
Mönchengladbach, NEW | ||
Mönchengladbach, Mülfort | ||
Mönchengladbach, Duvenstraße | ||
Mönchengladbach, Beller Mühle Sportplatz | ||
Mönchengladbach, Odenkirchen Post | ||
Mönchengladbach, Burgmühle | ||
Mönchengladbach, Laurentiuskirche | ||
Mönchengladbach, Mocken | ||
Mönchengladbach, Sasserath | ||
Mönchengladbach, Regiopark 1 | ||
Mönchengladbach, Regiopark 2 | ||
Mönchengladbach, Regiopark 3 | ||
Jüchen, Zur Kapelle | ||
Jüchen, Nordring | ||
Jüchen, Hochneukirch Reinartz | ||
Jüchen, Hochneukirch Plum | ||
Jüchen, Hochstraße | ||
Jüchen, Hochneukirch Markt | ||
Jüchen, Bahnhofstraße Schule | ||
Jüchen, Hochneukirch Bahnhof | ||
Jüchen, Baumstraße | ||
Jüchen, Marktstraße | ||
Jüchen, Nordstraße | ||
Jüchen, Schaan | ||
Jüchen, Kelzenberg | ||
Jüchen, Garzweiler Allee | ||
Jüchen, Hackhausen | ||
Jüchen, Hackhausen Kreuz | ||
Jüchen, Abzweig Schaan | ||
Jüchen, Rathaus | ||
Jüchen, Markt | ||
Jüchen, Friedhofstraße | ||
Jüchen, In der Aue | ||
Jüchen, Schulzentrum |
Geschiedenis
Op 10 juli 2016 werd de halte Regiopark 3 aan de route toegevoegd.
Op 15 juli 2018 werd de tweede fase van het nieuwe OV-netwerk van Mönchengladbach in uitvoering gebracht. Aan de route van lijn 097 werd de halte Hermges toegevoegd. Daarnaast werd de halte Polizeipräsidium hernoemd in Webschulstraße. Als laatste kwam de halte Mongshof te vervallen en werd de halte Sasserath alleen nog door de directe ritten bediend.