Lijn 406 Eindhoven Centraal Station - Son Ekkersrijt
Buslijn 406 | |
Vervoerder(s) | Bravo (Hermes) |
Concessie | Zuidoost-Brabant |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Eindhoven |
Formule | |
Materieel | VDL Citea SLFA 181 |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 9, 11, 109 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond (werkdagen) | 2x/uur (tot 22:15 uur) |
Zaterdag | 4x/uur |
Zaterdagavond | rijdt niet |
Zondag | 2x/uur |
Zondagavond | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 406 rijdt van station Eindhoven via het Catharina Ziekenhuis, WoensXL en sportpark Eindhoven Noord naar Industrieterrein Ekkersrijt.
Dienstregeling
Route
Halte | ||
Eindhoven, Station | ||
Eindhoven, Gildelaan | ||
Eindhoven, Fontys Rachelsmolen | ||
Eindhoven, Europalaan | ||
Eindhoven, Generaal Pattonlaan | ||
Eindhoven, WoensXL/ZH Catharina | ||
Eindhoven, Gerretsonlaan | ||
Eindhoven, Roelantlaan | ||
Eindhoven, Sportpark Eindhoven Noord | ||
Eindhoven, Autowijk | ||
Eindhoven, Roubaixlaan | ||
Eindhoven, Castilielaan | ||
Son, Science Park West/5700 | ||
Son, Science Park Oost/5100 | ||
Son, Meubelplein |
Geschiedenis
2019
Met de ingang van de dienstregeling op 9 december 2018 wordt voortaan ook op zondag gereden (tot omstreeks 17:00 uur) in een 30-minutenfrequentie. De frequentie van lijn 405 werd hierdoor wel gehalveerd om zondagen.
2018
Met ingang van zomer 2018 is de lijn gaan rijden onder de formule Bravo direct.
2017
Met ingang van de nieuwe concessie werd het deel van lijn 11 tussen station Eindhoven en Ekkersrijt toegevoegd aan het stedelijke HOV-netwerk en omgenummerd naar lijn 406. De route tussen Ekkersrijt en Son (en Breugel) gereden door lijn 9, lijn 11 en lijn 109 werd gecombineerd tot lijn 9. De spitsfrequentie ten opzichte van lijn 11 werd verlaagd naar 4x/uur. De frequentie op de daluren en zaterdag werd verdubbeld naar 4x/uur. 's Avonds op werkdagen werd er voortaan tot 22:00 uur gereden.