Lijn 178 Groningen Centraal Station - Siddeburen Leeuwerikhoogte
Buslijn 178 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro LE Ü, Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1-3x/dag |
Dal | 1-2x/uur (deels LijnBelBus) |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 178 rijdt van Groningen via Kolham, Froombosch, Slochteren, Schildwolde en Hellum naar Siddeburen.
Omleiding
Dienstregeling
- Tot 08:30 uur wordt van Siddeburen naar Groningen 2x/uur gereden.
- Vanaf 13.00 uur wordt van Groningen naar Siddeburen twee keer per uur gereden.
- Tussen Siddeburen en Appingedam wordt altijd slechts één keer per uur gereden.
- Tijdens de ochtendspits rijdt één retourrit naar Appingedam, in de middagspits rijden vier ritten naar Appingedam en beginnen vijf ritten in Appingedam.
- Diverse dalritten rijden tussen Siddeburen en Appingedam als LijnBelBus.
Route
Halte | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Schuitendiep | ||
Groningen, UMCG Hoofdingang | ||
Groningen, Sontweg | ||
Groningen, Europaweg | ||
Groningen, Lübeckweg | ||
Groningen, P3/Boumaboulevard | ||
Groningen, Roodehaan | ||
Kolham, Rengerslaan | ||
Kolham, Molenhoek | ||
Kolham, Eikenlaan | ||
Kolham, Knijpslaan | ||
Kolham, Buitenhuizen | ||
Froombosch, 2e Muggenbeeklaan | ||
Froombosch, Hoofdweg 124 | ||
Froombosch, Ruitenweg | ||
Froombosch, Hoofdweg 42 | ||
Froombosch, Hoofdweg 14 | ||
Slochteren, Edsersweg | ||
Slochteren, Stichtinglaan | ||
Slochteren, Toren | ||
Slochteren, Gerard de Vriesstraat | ||
Slochteren, Hoofdweg 60 | ||
Slochteren, Fraelyemaborg | ||
Slochteren, Noorderweg | ||
Slochteren, Het Olderhof | ||
Slochteren, Kampenslaan | ||
Schildwolde, Hoofdweg 91 | ||
Schildwolde, Hendrik Goeman Borgesiusstraat | ||
Schildwolde, Toren | ||
Schildwolde, Brinkslaan | ||
Schildwolde, Populierenlaan | ||
Hellum, Hoofdweg 42 | ||
Hellum, Hoofdweg 92 | ||
Hellum, Veenweg | ||
Siddeburen, Kappershuttenweg | ||
Siddeburen, Kugelslaan | ||
Siddeburen, De Potterij | ||
Siddeburen, Kerklaan | ||
Siddeburen, Leeuwerikhoogte | ||
Siddeburen, Kerklaan | ||
Siddeburen, De Potterij | ||
Siddeburen, Noorderholt | ||
Siddeburen, De Zanden | ||
Siddeburen, Geerland | ||
Steendam, Roegeweg | ||
Steendam, Brug | ||
Steendam, Weg naar Tjuchem | ||
Laskwerd, Viersprong | ||
Laskwerd, Blokstad | ||
Appingedam, Fivelpoort Fivelingo | ||
Appingedam, Pelikaanstraat | ||
Appingedam, Burgemeester Klauckelaan | ||
Appingedam, Oosterdraai | ||
Appingedam, Busstation |
Geschiedenis
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis heeft. Deze lijn werd vrijwel ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Op 2 januari 2011 werden meerdere wijzigingen doorgevoerd. De ritten tijdens de zomervakantie in de daluren kwamen te vervallen, de ritten op het traject Appingedam - Siddeburen werden uitgebreid en alle ritten gingen in Appingedam voortaan via de Fivelingo rijden en in Groningen gingen alle ritten via de Boumaboulevard rijden.
Op 8 mei 2016 werd de route in Groningen via het UMCG geleid i.p.v. de Trompstraat. De rest van de route en de dienstregeling bleven verder vrijwel ongewijzigd.
Voormalige route(s)
Voormalige route via de Europaweg (... - 01-2011)
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Cultuurcentrum D' Oosterpoort | ||
Groningen, Griffeweg/Europaweg | ||
Groningen, Damsterdiep/Europaweg | ||
Groningen, Europaweg/Sontweg | ||
Groningen, Lubeckweg | ||
Groningen, Europapark/Keerlus | ||
Kolham, Rengerslaan |
Voormalige route via de Trompstraat (01-2011 - 05-2016)
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Trompstraat | ||
Groningen, Sontweg | ||
Groningen, Barkmolenstraat | ||
Groningen, Lübeckweg |