Lijn 15 Hilversum Station - Utrecht CS
Voormalige buslijn 15 | |
Vervoerder(s) | NBM |
Regio's | Gooi- en Vechtstreek, Midden-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 27 mei 1967 t/m ... |
Voorganger(s) | 14 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 15 reed van Hilversum via Lage Vuursche, Den Dolder, Zeist en De Bilt naar Utrecht.
Dienstregeling
- In de zeer vroege ochtend en 's avonds na 22:00 werd alleen tussen Utrecht en Zeist gereden.
Route
Halte | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Sportpark | ||
Hilversum, Hoge Vuurscheweg | ||
Lage Vuursche, Dorp | ||
Baarn, Pijnenburg | ||
Den Dolder, Station | ||
Huis ter Heide, Rodichem | ||
Huis ter Heide, Huis ter Heide | ||
Zeist, Geroplein | ||
Zeist, Busstation | ||
Zeist, Slotlaan/Hogeweg | ||
Zeist, 't Rond | ||
Zeist, Sanatoriumlaan | ||
De Bilt, Tunnel | ||
Utrecht, Centraal Station |
Geschiedenis
Op 27 mei 1967 werd een nieuwe buslijn geïntroduceerd tussen Utrecht en Zeist. Vanaf Zeist ging deze nieuwe lijn bovendien verder rijden naar Den Dolder en Hilversum via de oude route van lijn 14. Tussen Utrecht en Zeist werd zelfs elk half uur gereden, waarbij de helft van de ritten als sneldienst rijdt.
Op 26 mei 1968 kwamen alle tussenritten Utrecht - Zeist alweer te vervallen, met uitzondering van de ochtendspits. Deze ritten werden overgenomen door de nieuwe lijn 52 die altijd als snelbus reed tussen beide plaatsen. De frequentie ging zodoende terug naar een uurdienst over het hele traject.