Lijn 55 Utrecht Centraal Station - Amersfoort Station
Voormalige buslijn 55 | |
Vervoerder(s) | NBM (... - 1973), Centraal Nederland (1973 - 1984) |
Regio's | Midden-Utrecht, Oost-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 30 mei 1981 |
Opvolger(s) | 55 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 55 reed van Utrecht via De Bilt, Zeist en Soesterberg naar Amersfoort.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Utrecht, Centraal Station | ||
Utrecht, Ledig Erf | ||
De Bilt, Tunnel | ||
Zeist, Sanatoriumlaan | ||
Zeist, Rond | ||
Zeist, Busstation | ||
Zeist, Geroplein | ||
Huis ter Heide, Dorp | ||
Soesterberg, 't Zwaantje | ||
Amersfoort, Heemskerklaan | ||
Amersfoort, Berkenweg | ||
Amersfoort, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn precies is ontstaan.
In de dienstregeling 1961/1962 werd van maandag t/m zaterdag overdag en zondagmiddag elk half uur gereden. In de avonduren en op zondagochtend werd 1x per uur het hele traject gereden en 1x van Utrecht naar Zeist v.v.
Geschiedenis volgt t.z.t.
Op 31 mei 1981 werd het lijnennet op de Utrechtse Heuvelrug geherstructureerd. De route van lijn 55 werd, komende vanaf Amersfoort, vanaf Zeist samengevoegd met die van lijn 58 zodat een doorgaande lijn 55 ontstond die praktisch alle plaatsen op de Heuvelrug ging bedienen met eenzelfde frequentie als voorheen. Tussen Amersfoort en Zeist ging de frequentie zelfs omhoog in combinatie met lijn 56.