Lijn 74 Gorinchem Station - Gelkenes Schoonhovense Veer
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 74 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Irisbus GX127, Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 1 januari 2007 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | zie lijn 574 |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 74 rijdt van station Gorinchem via Schelluinen, Goudriaan en Nieuwpoort naar het Schoonhovenseveer in Gelkenes.
Dienstregeling
- Op weekdagen overdag rijdt lijn 74 een lusroute bij Nieuwpoort. De ochtendritten (tot 13.00 uur) rijden dan vanuit Gorinchem eerst via industrieterrein Gelkenes naar het Schoonhovenseveer en via Nieuwpoort weer terug naar Gorinchem; de middagritten doen dit in omgekeerde volgorde.
- Alle overige ritten rijden via Nieuwpoort naar het Schoonhovenseveer en vice versa, en komen dus niet op het industrieterrein.
- De eerste rit v.v., alle ritten op zaterdag en alle ritten in de vakantieperiode rijden als lijntaxi. 's Avonds na 21.00 uur en op zondag worden alle ritten als belbus 574 uitgevoerd.
Route
Halte | ||
Gorinchem, Station | ||
Gorinchem, Beatrixziekenhuis | ||
Schelluinen, Rijksweg | ||
Goudriaan, Provincialeweg | ||
Goudriaan, Achterland | ||
Nieuwpoort, Ambachtsweg | ||
Nieuwpoort, Industrieterrein Gelkenes | ||
Nieuwpoort, Vijverhof | ||
Nieuwpoort, Dam | ||
35px35px | Gelkenes, Schoonhovenseveer |
Voormalige routes
Voormalige route in Nieuwpoort t/m 29 juni 2012
Halte | ||
Goudriaan, Achterland | ||
Nieuwpoort, Vijverhof | ||
Nieuwpoort, Dam | ||
Gelkenes, Schoonhovense Veer |
Geschiedenis
Lijn 74 werd op 1 januari 2007 ingevoerd als nieuwe lijn om te voldoen aan de eisen die de nieuwe concessie DAV-gebied stelde aan de bediening van de kleine kernen in de Vijfheerenlanden. De lijn bleef lange tijd ongewijzigd op de inzet van taxibusjes in de spitsen tijdens vakanties vanaf 27 april 2008 na. Ook sloegen vanaf die datum enkele ritten in de avondspits halte Beatrixziekenhuis in Gorinchem over.
Op 1 juli 2012 werd een lusroute in Nieuwpoort ingevoerd. Deze werd eerst alleen gereden in de spitsen, wanneer er een midibus reed, maar werd vanaf medio 2015 ook ingevoerd in de periode tussen ochtend- en avondspits. Met ingang van 24 augustus 2015 reed lijn 74 weer altijd via het Beatrixziekenhuis in Gorinchem. Na 11 december 2016 kwamen alle belbusritten onder lijnnummer 574 te rijden.