Lijn 218 Gorinchem Station NS - Utrecht Centraal Station
Voormalige snelbuslijn 218 | |
Vervoerder(s) | ZWN-Groep (1997 - 1999), Connexxion (1999 - 2002) |
Regio's | Drechtsteden, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden, Midden-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1997 t/m 31 december 2002 |
Opvolger(s) | 218 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 218 reed van Gorinchem via Arkel, Meerkerk, Lexmond en Vianen naar Utrecht.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Gorinchem, Station | ||
Arkel, Station | ||
Meerkerk, Postkantoor | ||
Lexmond, Nieuwe Rijksweg | ||
Vianen, Amaliastein | ||
Vianen, Busstation Lekbrug | ||
Utrecht, 24-Oktoberplein | ||
Utrecht, Graadt van Roggenweg | ||
Utrecht, Westplein | ||
Utrecht, Centraal Station |
Geschiedenis
Op 1 juni 1997 werd de helft van de ritten van lijn 118 van maandag t/m vrijdag afgesplitst en ondergebracht bij de nieuwe lijn 218. Anders dan eerstgenoemde lijn werd na Vianen rechtstreeks via de A2, Hooggelegen en de Graadt van Roggenweg naar station Utrecht Centraal gereden. In de avonduren en het weekeinde nam deze lijn alle ritten over en ging dus 1x/uur rijden in de avonduren en op zondag en 1x per 2 uur op zondag.
Categorieën:
- Voormalige lijn 218
- Voormalige buslijnen
- Regio Drechtsteden, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden
- Regio Midden-Utrecht
- Plaats Gorinchem
- Station Gorinchem
- Plaats Arkel
- Station Arkel
- Plaats Vianen
- Vianen Busstation Lekbrug
- Plaats Utrecht
- Utrecht 24 Oktoberplein
- Utrecht Graadt van Roggenweg
- Utrecht Westplein
- Station Utrecht Centraal